3 Jędrzej Gruszczyński

Narodowośćpol Polska
PozycjaLibero
Data urodzenia27 maja 2021
Wzrost186 cm
Poprzednie drużynyKPS Progress Września (2012-2014)
SMS PZPS Spała (2013-2016)
AZS Politechnika Warszawska (2016-2018)
Cuprum Lubin (2018-2020)
Indykpol AZS Olsztyn (2020-)
Obecna drużynaIndykpol AZS Olsztyn
SezonySezon 2021/2022

Jędrzej Gruszczyński urodził się 13 listopada 1997 roku we Wrześni. Swoją karierę rozpoczął w 2012 roku, w rodzinnym KPS Progress. Absolwent SMS PZPS Spała, wraz z reprezentacją Polski kadetów, w 2015 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Europy i Świata. Dwa lata później, reprezentował biało-czerwone barwy w kadrze do lat 21, w której zdobył tytuł Mistrza Świata. Co ważne, na arenie międzynarodowej, Gruszczyński i spółka nie przegrali ani jednego spotkania.

Na PlusLigowych parkietach, Gruszczyński zadebiutował w 2016 roku, w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W ostatnich dwóch sezonach, zawodnik stanowił siłę defensywną Cuprum Lubin.

Sezon 2020/2021 to czas na zmiany dla młodego libero. Jędrzej Gruszczyński przez najbliższe dwa sezony będzie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!

  • 27 kwiecień

    Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Hala Podpromie
  • 24 kwiecień

    Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 19 kwiecień

    PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Hala Energia
  • 15 kwiecień

    Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 12 kwiecień

    PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Hala Energia
  • 3 kwiecień

    Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Ergo Arena
  • 28 marzec

    Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 20 marzec

    Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 16 marzec

    Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 12 marzec

    Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn

    14:45
    HWS w Jastrzębiu-Zdroju
  • 7 marzec

    PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Hala Nysa
  • 21 luty

    Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 12 luty

    Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn

    18:00
    HWS w Lubinie
  • 7 luty

    Indykpol AZS Olsztyn - LUK Lublin

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 30 styczeń

    Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 23 styczeń

    Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn

    14:45
    HWS Zawiercie
  • 15 styczeń

    Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 8 styczeń

    Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 5 styczeń

    Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Hala Podpromie
  • 20 grudzień

    SMS PZPS Spała - Indykpol AZS Olsztyn

    17:00
    COS Spała
  • 19 grudzień

    Projekt Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn

    14:45
    Arena Ursynów
  • 10 grudzień

    Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn

    20:30
    Hala Azoty
  • 4 grudzień

    Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 28 listopad

    Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 20 listopad

    Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn

    20:30
    Hala MOSiR Radom
  • 15 listopad

    Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 5 listopad

    LUK Lublin - Indykpol AZS Olsztyn

    20:30
    HSW Globus
  • 31 październik

    GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn

    20:30
    HS MOSiR Katowice
  • 24 październik

    Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie

    17:30
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 17 październik

    Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn

    20:30
    Suwałki Arena
  • 10 październik

    PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn

    17:30
    Hala Energia
  • 2 październik

    Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

    14:45
    Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
  • 26 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - SWD Powervolleys Düren

    11:00
    Hala NOSiR
  • 25 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk

    14:00
    Hala NOSiR
  • 24 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

    17:00
    Hala NOSiR
  • 18 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Volley Club Barkom Lwów

    13:00
    Suwałki Arena
  • 17 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk

    20:30
    Suwałki Arena
  • 11 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom

    14:30
    GMOSiR Kozienice
  • 10 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - LUK Lublin

    19:00
    GMOSiR Kozienice
  • 4 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk

    12:30
    Hala Sportowo-Widowiskowa w Elblągu
  • 3 wrzesień

    Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk

    18:00
    Hala Sportowo-Widowiskowa w Elblągu
  • 8 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa

    17:15
    Kompleks Sportowy Wanda
  • 8 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin

    14:45
    Kompleks Sportowy Wanda
  • 8 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

    12:15
    Kompleks Sportowy Wanda
  • 7 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa

    17:45
    Kompleks Sportowy Wanda
  • 7 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów

    11:30
    Kompleks Sportowy Wanda
  • 6 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie

    16:30
    Kompleks Sportowy Wanda
  • 5 sierpień

    Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

    12:45
    Kompleks Sportowy Wanda