Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Akademicy z Kortowa pewnie pokonali na wyjeździe Ślepska Malow Suwałki 3:0. MVP – TJ DeFalco!

Marco Bonitta desygnował do gry w Suwałkach prawie taki sam skład, jak tydzień wcześniej w Bełchatowie. Zaszła tylko jedna zmiana – na rozegraniu pojawił się Jan Firlej. Pozostałe pozycje bez zmian: przyjęciu Robbert Andringa i TJ DeFalco, na środku od pierwszej minuty zagrali Mateusz Poręba i Taylor Averill, w ataku Karol Butryn a na libero Jędrzej Gruszczyński.

Po wyrównanym początku, akademikom udało się zbudować trzypunktową przewagę (14:11). Stracili ją jednak przy stanie 17:17 a chwilę później na prowadzenie wyszli gospodarze. To olsztynianom udało się natomiast wywalczyć pierwszą piłkę setową. Po kilku zmarnowanych okazjach i długiej grze nerwów zwyciężyli ostatecznie w tej partii 31:29. A zakończył ją asem serwisowym kapitan Robbert Andringa.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Ślepska. To oni prowadzili niemal od samego początku, a w połowie partii zbudowali sobie nawet czteropunktową przewagę (13:9). Ale kortowska drużyna nie zamierzała odpuścić i dogoniła rywali (16:16). Po świetnych serwisach DeFalco odskoczyła na dwa „oczka” (19:17). Amerykanin w niedzielę fantastycznie prezentował się w Suwałki Arenie – na pochwały zasługuje jednak cały zespół z Olsztyna. Spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i cieszył się z kolejnej wygranej partii – tym razem 25:21.

Trzeci – i jak się okazało ostatni – set miał podobny przebieg do tego poprzedniego. Znów lepiej rozpoczęli gospodarze. Ale akademicy szybko odrobili straty i wyszli na wyraźne prowadzenie 10:6. Tu błysnął Mateusz Poręba (w serwisie i bloku). Suwalszczanie jednak jeszcze walczyli. Wyrównali przy stanie 12:12. I już niemal do końca gra toczyła się punkt za punkt. Żadna ze stron nie była w stanie zbudować swojej wyraźnej przewagi. Dopiero w końcówce olsztynianie odskoczyli i mieli w górze kilka piłek meczowych. Nie obyło się jednak bez emocji i nerwów. Lepiej wytrzymali to goście wygrywając 28:26 i w całym meczu 3:0.

W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Iławie z Aluron CMC Wartą Zawiercie – niedziela 24.10 o godz. 17:30. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.