Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

W pierwszym sparingu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn ze Ślepskiem Malow Suwałki, lepsi okazali się akademicy, zwyciężając 3:1. Trenerzy obu ekip umówili się na cztery rozegrane sety.

Trener Daniel Castellani w piątkowym spotkaniu do boju posłał następujący skład: Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Javier Concepcion, Kamil Droszyński i na libero Jędrzej Gruszczyński. Przed rozpoczęciem meczu, trenerzy obu ekip umówili się na rozegranie czterech setów, niezależnie od wyniku.

Trzy wygrane partie przez akademików z Kortowa miały bardzo podobny przebieg. Już od pierwszych akcji rytm gry nadawali olsztynianie. Bardzo dobrze w ataku sprawował się Robbert Andringa (20 punktów w całym meczu, skuteczność 65), a wtórowali mu Damian Schulz (14 pkt.) czy Wojciech Żaliński (11 pkt.). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była skuteczna na zagrywce oraz w bloku – po 10 „oczek” w każdym elemencie gry. Dokładając wykorzystane kontry, olsztynianie pewnie wygrali 25:19, 25:15 i 25:18.

W czwartym secie argetyński szkoleniowiec skorzystał ze zmienników. Na parkiecie obserwowaliśmy Dawida Wocha, Przemka Stępnia, Remka Kapicę czy Wiktora Janiszewskiego. Od początku seta trwała walka punkt za punkt, lecz z przodu byli siatkarze Ślepska, którzy wygrali 25:23. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn 3:1.