Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przerwali serię porażek i wygrali w domowym starciu z Treflem Gdańsk 3:1. Statuetkę MVP otrzymał TJ DeFalco!

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli goście. Trefl szybko zbudował sobie dwupunktowe prowadzenie i z czasem powiększał je. Akademikom udało się w końcówce prawie dogodnić rywali, ale ostatecznie przegrali 23:25.

Były to jednak złe miłego początku. W kolejnych setach poprawili swoją grę. Gdańczanie wprawdzie walczyli i nie ułatwiali im zadania. Pokazują to wyniki drugiej i trzeciej partii – wygranych przez Indykpol po bardzo zaciętej rywalizacji 25:22 i 25:22. Za to ostatania zaczęła się od prowadzenia olsztynian… 5:0. Zwiększyli je z czasem nawet do dziewięciu punktów, ale w końcówki pozwolili Treflowi na trochę więcej. „Zielona Armia” i tak wygrała jednak zdecydowanie 25:20, a w całym meczu 3:1.

Cieszyć może zwłaszcza powrót do wysokiej formy TJ DeFalco. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu (26 punktów) i zdobył statuetkę MVP.

Partner meczu

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
16 marca 202217:30PlusLigaSezon 2021/202213 kolejkaTJ DeFalco

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska