Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

W rewanżowym spotkaniu Zielonej Armii z Gdańskimi Lwami, lepsi okazali się siatkarze Trefla Gdańsk, zwyciężając 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Łukasz Kozub.

W porównaniu z pierwszym meczem przeciwko Treflowi Gdański, trener Daniel Castellani dokonał jedną zmianę w wyjściowym składzie. Zamiast Wojtka Żalińskiego, mecz rozpoczął Ruben Schott. Pozostała „szóstka” bez zmian – Przemek Stępień na rozegraniu, Dima Teryomenko i Mateusz Poręba na środku, Robbert Andringa na przyjęciu, Damian Schulz na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

W pierwszym secie akademicy nawet na moment nie dali gospodarzom wyjść na prowadzenie. Od początku utrzymywali 3-4 punktową przewagę i wygrali bez większych problemów 25:21. Świetnie w ataku spisywali się zwłaszcza Damian Schulz i Mateusz Poręba.

Trzy świetne bloki siatkarzy Indykpolu otworzyły natomiast partię numer dwa. Po stronie gości do dobrze dysponowanych Schulza i Poręby dołączył Robert Andringa. To oni punktowali najczęściej. W połowie seta olsztynianie prowadzili 14:7 i nic nie zapowiadało tego, że coś może się zmienić. Ale później coś się zacięło. Akademicy zaczęli popełniać sporo błędów i gospodarze wyrównali przy stanie 18:18 – głównie za sprawą serwisów Mariusza Wlazłego. Dobrze dysponowani gdańszczanie zwyciężyli 25:22.

Druga partia podniosła na duchu gospodarzy, który w trzecim secie szybko zbudowali przewagę (7:3) i przez dłuższy czas udawało się im ją utrzymać. Akademicy jednak nie zwiesili głów. Walczyli, odrabiali straty, byli nawet bliscy wyrównania. Ale ostatecznie to Trefl ponownie okazał się lepszy (25:22).

W czwartej partii przez chwilę zdawało się, że Indykpol może jeszcze powalczyć o doprowadzenia do tie-breaka. Prowadził jednak tylko raz (5:4). A później znów gospodarze pod wodzą Mariusza Wlazłego (który zdobył w sumie 24 punkty) dominowali na boisku. Odskoczyli na 10:5 i nie oddali już prowadzenia. Wygrali zdecydowanie 25: 21 i całe spotkanie 3:1

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn tuż po końcowym gwizdku wyruszyli w podróż do Nysy, gdzie w sobotę zmierzą się z miejscową Stalą. Początek spotkania o godzinie 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
4 lutego 202115:00PlusLigaSezon 2020/202110 kolejkaŁukasz Kozub

Miejsce spotkania

Ergo Arena
Ergo Arena, 1, Plac Dwóch Miast, Wejhera, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Sopot, województwo pomorskie, 81-731, Polska