Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, na zakończenie XI Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, pokonali Trefl Gdańsk 3:1.

Sobota była pierwszym dniem XI Memoriału Józefa Gajewskiego dla ekip Indykpolu AZS Olsztyn i Trefla Gdańsk. Olsztynianie musieli uznać wyższość Ślepska Malow Suwałki 1:3, a gdańszczanie pokonali BAS Białystok 3:2.

W porównaniu do pierwszego sparingu Zielonej Armii, trener Daniel Castellani nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Choć początek pierwszej partii był wyrównany, to z każdą kolejną akcją, inicjatywę na parkiecie przejmowali olsztynianie. Dobrze w polu serwisowym sprawował się Damian Schulz, dzięki czemu akademicy byli skuteczni w kontratakach. Gdy skutecznym blokiem popisał się Javier Concepcion, Indykpol AZS prowadził 17:11. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem akademików 25:19.

Druga odsłona niedzielnego spotkania miała podobny przebieg. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego od pierwszej akcji nadawali rytm gry, grając lepiej od swojego przeciwnika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Raz po raz rywali blokował Concepcion, a dokładając do tego świetne obrony Gruszczyńskiego czy ataki Schulza, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wypracowała sobie aż siedem punktów przewagi (12:7). I choć siatkarze Trefla starali się odrobić straty (m.in. przez ataki Urbanowicza), to dobrze dysponowani akademicy nie dali sobie wydrzeć przewagi, pewnie zwyciężając 25:12.

W trzecim secie trener Castellani dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się m.in. Remek Kapica czy Dawid Woch. Choć pierwsze piłki padły łupem olsztynian, to z każdą kolejną akcją skrzydła rozwijały „Gdańskie Lwy”. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała problem ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu, co skrzętnie wykorzystywali ich rywale. Prym w ataku wiódł m.in. Bartłomiej Mordyl. Gdańszczanie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca, wygrywając 25:21.

Czwarta partia to gra punkt za punkt po obu stronach siatki. Na ataki Concepciona, gdańszczanie odpowiadali uderzeniami Urbanowicza. W połowie seta do głosu doszli olsztynianie, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę. Gdy skutecznie rywala zablokował Woch, Zielona Armia prowadziła 15:13. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn utrzymali przewagę do samego końca, zwyciężając 25:22, jak i w całym spotkaniu 3:1.