Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

2Drugi mecz i druga wygrana. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn podczas turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim, pokonali ekipę Trefla Gdańsk 3:1.

W porównaniu do pierwszego spotkania, trener Marco Bonitta dokonał kilku zmian. Mecz rozpoczęli: Jankiewicz, Andringa, Jakubiszak, DeFalco, Averill, Butryn, Ciunajtis (libero).

Pierwszy set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Po udanym ataku Mateusza Miki, Trefl prowadził 8:6. Ekipa z Olsztyna nie dała za wygraną i w mgnieniu oka odrobiła straty. Gdy asem serwisowym popisał się Karol Butryn, Indykpol AZS prowadził 12:11, a po kolejnej zagrywce DeFalco – 16:14. Obie drużyny toczyły długie wymiany, lecz to akademicy utrzymali przewagę do samego końca, zwyciężając 25:23. Inauguracyjną partię skuteczną zagrywką zakończył Butryn.

Drugi set to kopia poprzedniej odsłony – ponownie od początku drużyny z północy prowadziły wyrównany bój. Gdy udanym blokiem popisała się para Jakubiszak – Andringa, Indykpol AZS był o dwa „oczka” z przodu (7:5). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Winiarskiego mozolnie odrabiali straty, czego efektem było objęcie prowadzenia przez siatkarzy Trefla 13:12 (m.in. dobra gra zagrywka Sasaka). Gdańskie lwy nie oddały prowadzenia, doprowadzając do wyrównania w całym spotkaniu (25:20).

Podrażnieni olsztynianie ruszyli od początku trzeciej partii do ataku. Gdy skutecznym atakiem ze środka popisał się Averill, akademicy prowadzili 7:5. Gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur na początku trzeciego seta wyglądała znacznie lepiej, niż w poprzedniej odsłonie. I choć gdańszczanie doszli na chwilę do głosu (remis 13:13), to taki stan rzeczy trwał tylko przez chwilę. Po udanym ataku Andringi mieliśmy 18:15, a seta zakończył Dawid Siwczyk – 25:21.

Czwarta i jak się później okazało, ostatnia partia spotkania, zaczęła się od udanych kontrataków akademików – gdy po raz kolejny punkt zdobył Andringa, było już 4:0 dla Indykpolu AZS. Drużyna pod wodzą Marco Bonitty kontynuowała swoją dobrą grę z poprzedniej partii. Prym w ataku wiedli Butryn oraz DeFalco. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem akademików 25:18, a całe spotkanie 3:1. Było to także drugie zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej.

W ostatnim spotkaniu turnieju, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z niemieckim SWD Powervolleys Duren. Początek spotkania o godzinie 11:00 – transmisja na tv.nsk.pl.