Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

W pierwszym meczu XII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Trefla Gdańsk 0:3.

Piątkowy mecz w Suwałkach rozpoczęli: Jan Firlej na rozegraniu, Taylor Averill i Szymon Jakubiszak na środku, TJ DeFalco oraz Wiktor Janiszewski na przyjęciu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na pozycji libero.

Pierwszą partię lepiej zaczęli gdańszczanie. Wykorzystywali oni błędy olsztynian w ataku – po jednym z nich, Trefl prowadził 6:3. Akademicy z Kortowa nie składali broni. Gdy skutecznym atakiem z prawego skrzydła popisał się Butryn, mieliśmy 7:11. Kilka punkt później, po wykorzystanej piłce przechodzącej przez Averilla, akademicy z Kortowa mieli tylko dwa punkty straty (16:18). Ostatecznie w pierwszym secie lepsza okazał się ekipa znad morza, zwyciężając 25:22.

Podrażnieni siatkarze z Olsztyna, w drugiej partii ruszyli do ataku. Po asie serwisowym TJ DeFalco, Indykpol AZS prowadził 2:1. Taki stan rzeczy trwał jednak tylko przez chwilę, bowiem po kolejnych akcjach do głosu ponownie doszli gdańszczanie.  Po asie serwisowym Wlazłego, Trefl był o trzy „oczka” z przodu (6:3). Trener Marco Bonitta próbował reagować, desygnując do gry m.in. Siwczyka czy Króla. To jednak było za mało, bowiem gdańszczanie kontrowali przebieg wydarzeń na boisku i wygrali 25:17.

W trzeciej partii na boisku został Krój jako przyjmujący, a na środku para Averill – Jakubiszak. Obie drużyny zaczęły od walki punkt za punkt – po asie serwisowym Króla, na tablicy wyników mieliśmy remis 7:7. Gdy skutecznym atakiem popisał się TJ, Indykpol AZS prowadził 10:9, a kilka chwil później – 14:12. Gra zawodników prowadzonych przez Marco Bonittę, wyglądała znacznie lepiej niż w poprzednich partiach. I gdy wydawało się, że ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzyma trzypunktową przewagę, to w końcówce rywale doszli do głosu. Trefl odwrócił wynik i zwyciężył 30:28, zamykając całe spotkanie w trzech setach.

W sobotnim meczu o 3. miejsce, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Barkom Kazhany Lwów. Początek spotkania o godzinie 13:00 – transmisja w Polsacie Sport Extra.

Szczegóły

DataCzasKolejka
17 września 202120:30XII Memoriał Józefa Gajewskiego

Miejsce spotkania

Suwałki Arena
26, Zarzecze, Osiedle II, Suwałki, województwo podlaskie, 16-400, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn2217280Porażka
Trefl Gdańsk2525303Wygrana