Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

Wyszli na mecz w dziesiątkę, bez podstawowych zawodników, ale pokazali charakter i wolę walki. Indykpol AZS Olsztyn pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:2. MVP – Karol Butryn!

Do sobotniego meczu w Iławie, Indykpol AZS Olsztyn przystąpił w dziesiątke. W Olsztynie z powodu choroby, pozostali Jan Firlej, Robbert Andringa i Mateusz Poręba.

Na początku pierwszej partii zarówno Zielona Armia i Biało-niebiescy, walczyli punkt za punkt. Zawodnicy Javiera Webera prowadzili przez znaczną część seta. Bardzo dobrze spisywali się TJ Defalco (będący kapitanem w tym meczu) i Karol Butryn. W końcówce seta zrobiło się jednak gorąco, kiedy siatkarze Ślepska udanie grali w ofensywie (20:19). Dzięki spokojowi w grze, akademicy z Olsztyn ostatecznie triumfowali w pierwszym secie 25:23.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli rywale. Pomimo równego początku, ponownie dzięki dobrej zagrywce i błędach olsztynian, przyjezdni objęli znaczące prowadzenie (8:12). Dzięki dobrej grze w polu serwisowym Bołądzia, przewaga ekipy z Suwałk rosła (10:17). Po ataku Dawida Siwczyka i asie Defalco, Indykpol AZS rozpoczął niesamowitą pogoń, zdobywając 4 punkty z rzędu (16:18), aby chwilę później doprowadzić do remisu (20:20). Sytuacja z pierwszego seta powtórzyła się, lecz tym razem zwycięsko wyszli z tej batalii suwałczanie (23:25).

Pomimo udanego rozpoczęcia trzeciego seta przez Ślepsk (3:5), pierwsza część trzeciej partii przebiegała wyrównanie. Jednak od stanu 9:11, drużyna Andrzeja Kowala zaczęła prowadzić dwoma punktami, które zakończyło się w momencie kontry Karola Butryna (16:16). Chwilę później Indykpol AZS był na prowadzeniu (17:16). Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, a dzięki udanym atakom TJ, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 25:23.

Napędzeni wygraną w trzecim secie olsztynianie, kapitalnie rozpoczęli czwartą partię (8:2). Ponownie fenomenalnie prezentował się Defalco, zarówno w ataku jak i w zagrywce. Dzięki konsekwentniej grze, olsztyńscy siatkarze prowadzili aż siedmioma punktami (13:6). W decydujących momentach do głosu doszli przyjezdni. Kiedy wydawało się, że olsztynianie wygrają w czterech setach, ekipa Ślepska zaczęła odrabiać straty. Po emocjonującej końcówce, Ślepsk Malow wygrał 27:25 i doprowadził do tie-breaka.

Piąty set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Przełamanie Indykpolu AZS nastąpiło po ataku TJ-a Defalco. Przy zmianie stron, to Indykpol AZS był z przodu (8:6). Był to kluczowy moment, ponieważ aż do samego końca nasza drużyna nie oddała prowadzenia, zwyciężając 15:12 i całe spotkanie 3:2.

W kolejnym meczu, Indykpol AZS zmierzy się na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie odbędzie się w ramach 1/8 Tauron Pucharu Polski – środa, 19 stycznia, godz. 20:30.

Partner meczu

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
15 stycznia 202214:45PlusLigaSezon 2021/202217 kolejkaKarol Butryn

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska