Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po walce musieli uznać wyższość ekipy Jastrzębskiego Węgla, ulegając na wyjeździe 1:3. MVP spotkania został wybrany Janek Hadrava.

 Ze względu na drobny uraz Jana Firleja, spotkanie z Mistrzem Polski na rozegraniu rozpoczął Karol Jankiewicz. Reszta składu bez zmian – Robbert Andringa i TJ DeFalco na przyjęciu, Taylor Averill z Mateuszem Porębą na środku, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński jako libero.

W pierwszym secie niemal od początku minimalną przewagę mieli gospodarze. Z czasem powiększyli ją, m.in. za sprawą Jana Hadravy (skutecznego w ataku i w polu serwisowym). Jastrzębianie grali pewniej, a siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn popełniali błędy w przyjęciu. Mistrzoswie Polski wygrali 25:21, a Javier Weber postanowił zareagować. W miejsca TJ DeFalco i Taylora Averilla, pojawili się Redi Bakiri i Szymon Jakubiszak. 

To szybko przyniosło oczekiwane efekty. Akademicy prowadzili w drugiej partii 7:4, ale dali się dogonić i przez kolejne minuty gra była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce olsztynianom znów udało się odskoczyć i zwyciężyć 25:22. Z dobrej strony pokazał się Karol Butrya (najskuteczniejszy zawodnia Indykpolu AZS w całym spotkaniu) i Szymon Jakubiszak, który wykorzystał swoją szansę i kilkukrotnie zaskoczył rywali blokiem i serwisem.

Trzeci set miał podobny przebieg do tego premierowego. Jastrzębski Węgiel kontrolował wydarzenia na parkiecie i do pewnego momentu miał lekką przewagę. Goście próbowali gonić i nawet razudało im się odrobić kilka punktów straty, ale wtedy znów podopieczni Andrei Gardiniego docinęli i pewnie wygrali 25:20. W tej części spotkania błysnęli m.in. Rafał Szymura i Tomasz Fornal.

6:3. Ale jastrzębianie zniwelowali straty i przez kolejne minuty gra toczyła się niemal punk za punkt. W decydujących momentach błędy popełniali jednak goście, a chwilę później… gospodarze. I choć przeważali, w końcówce dali się dogonić (21:21). Olsztyńskiej drużynie zabrakło naprawdę niewiele, by doprowadzić do tie-breaka. Ale ze zwycięstwa za trzy punkty cieszyli się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejka
12 marca 202214:45PlusLigaSezon 2021/202223 kolejka

Miejsce spotkania

HWS w Jastrzębiu-Zdroju
Leśna, Osiedle Chrobrego, Moszczenica, Jastrzębie-Zdrój, województwo śląskie, 44-330, Polska

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Jastrzębski Węgiel252225253Wygrana
Indykpol AZS Olsztyn212522201Porażka