Indykpol AZS Olsztyn – Stal Nysa

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn potrzebowali aż pięciu setów, aby pokonać Stal Nysę. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur jest to 7 zwycięstwo z rzędu. MVP – TJ Defalco!

Trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie jednej zmiany. Powracający Taylor Averill, zastąpił na środku siatki Szymona Jakubiszaka. „Szóstkę” uzupełnili: Firlej, Poręba, Andringa, Defalco, Butryn i Gruszczyński (libero).

Indykpol AZS kontrolował przebieg pierwszej partii. Szybko wypracował sobie wyraźną przewagę (10:4), ale dał się dogonić przy stanie 14:14. Gospodarze znów odskoczyli na cztery punkty (21:17), jednak w końcówce seta pojawiły się nerwy i błędy. Stal wyrównała na 22:22. Ostatnie słowo należało ponownie do akademików, którzy wygrali minimalnie 25:23.

To jednak nie zabrało drużynie z Nysy chęci do walki. Wręcz przeciwnie – świetnie weszła w drugą partię i długo prowadziła, nawet różnicą czterech punktów (6:2, 11:7). Indykpol wyrównał przy stanie 11:11. Ale goście znów zbudowali swoją przewagę (14:11), by za moment ją stracić (14:14). W ekipie gości świetnie prezentował się zwłaszcza Wassim Ben Tara. Ataki olsztynian tradycyjnie napędzali: Torey DeFalco i Karol Butryn. Zawodziło jednak przyjęcie. Od stanu 19:19 akademicy zablokowali się zupełnie i przegrali tego seta 20:25.

Olsztynianie nie podnieśli się także w kolejnej partii, która zaczęła się od kilku spokojnych wymian. Ale od stanu 3:3 sześć kolejnych akcji wygrali goście i prowadzili 9:3. Indykpol zniwelował stratę do dwóch oczek (7:9), ale później znów dał się rywalom rozpędzić. Stal prowadziła kolejno 13:7, 15:11, 17:12, 22:17 i wygrała łatwo… 25:20.

Na szczęście akademicy otrząsnęli się po tym zimnym, bardzo zimnym prysznicu. Od czwartego seta przejęli kontrolę nad spotkaniem. Weszli w niego znakomicie. Dobra gra zagrywką i blokiem przyniosła efekt w postaci prowadzenia 8:3. Po kilku kolejnych akcjach było 11:6 a potem 14:7 i 21:8! Podopieczni Daniela Plińskiego byli bezradni. Myślami byli już chyba przy tie-breaku. Udało im się jeszcze zmniejszyć stratę, ale olsztynianie i tak wygrali zdecydowanie 25:13 i podbudowali morale przed decydującą częścią meczu.

Drużyna z Kortowa poszła za ciosem. Szybko odskoczyła na trzy punkty (6:3) i nie oddała już prowadzenia. Choć rywale zbliżyli się jeszcze na jeden punkt (12:11 i 13:12), „Zielona Armia” wygrała piątą partię 15:13 i całe spotkanie 3:2. Statuetkę MVP kolejny raz w tym sezonie otrzymał Torey DeFalco.

Spotkajmy się w Iławie w sobotę, 4 grudnia o godzinie 14:45 – Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem! Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.

Partner Meczu

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
28 listopada 202117:30PlusLigaSezon 2021/20229 kolejkaTJ Defalco

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska