Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej PlusLigi, ulegli na wyjeździe Trefla Gdańsk 0:3 Statuetka MVP powędrowała do Łukasza Kozuba. Akademicy zakończyli fazę zasadniczą na 6. miejscu.

Niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania, akademicy z Kortowa wiedzieli, że na zakończenie fazy zasadniczej zajmują 6. miejsce. Wobec tego trener Javier Weber postanowił dokonać zmian w składzie na pozycji środkowych – od pierwszej akcji zobaczyliśmy Dawida Siwczyka i Szymona Jakubiszaka. Reszta składu bez zmian – Firlej, Andringa, DeFalco, Butryn i Gruszczyński na libero.

Wszystkie trzy sety miały podobny przebieg. Indykpol AZS zaczynał je dobrze, po czym tracił wywalczoną przewagę i oddawał inicjatywę gospodarzom. Gdańszczanom bardzo zależało na zwycięstwie, bo wciąż mają szansę na awans do najlepszej ósemki. Ich akcje napędzali Barłomiej Lipiński i Kewin Sasak. Natomiast dla akademików była to doskonała okazja do sprawdzenia zawodników drugiego planu. Z czasem swoją szansę dostali m.in. Redi Bakiri, Jan Król czy Jakub Ciunajtis. Trefl wygrywał pewnie każdą partię – kolejno 25:20, 25:20 i… 25:20.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek PlusLigi na 6. miejscu, awansując tym samym do fazy play-off. W I rundzie play-off, akademicy z Kortowa zmierzą się z drużyną, która zajęła 3. lokatę w pierwszej fazie sezonu – z PGE Skrą Bełchatów. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, z ewentualnym trzecim spotkaniem w przypadku remisu. Pierwszy mecz odbędzie się w Bełchatowie w dniach 12 kwietnia, a rewanżowe starcie w Iławie – 15 kwietnia (dokładne godziny pozostają do ustalenia).

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejka
3 kwietnia 202217:30PlusLigaSezon 2021/202226 kolejka

Miejsce spotkania

Ergo Arena
Ergo Arena, 1, Plac Dwóch Miast, Wejhera, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Sopot, województwo pomorskie, 81-731, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Trefl Gdańsk2525253Wygrana
Indykpol AZS Olsztyn2020200Porażka