Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów

-

Podsumowanie

Indykpol AZS Olsztyn pokonał 2:0 Asseco Resovię Rzeszów i zameldował się w półfinale turnieju PreZero Grand Prix PLS w Krakowie!

Skład na niedzielny ćwierćfinał pozostał bez zmian: Firlej, Gruszczyński, Król i Poręba.  Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy z Olsztyna (6:3). Akademicy w dalszej części powiększali swoją przewagę (16:7). Indykpol AZS pewnie wygrał 25:14.

W drugiej partii doszło do zmian – seta rozpoczęli Ciunajtis, Jankiewicz, Jakubiszak i Janiszewski. Oni także dobrze rozpoczęli tego seta – od prowadzenia 7:4. W dalszej części partii siatkarze z Olsztyna prezentowali swoją dobrą formę (17:13). Asseco Resovia nie składała broni. W końcowej fazie seta doprowadziła do remisu 21:21, lecz więcej zimnej krwi w końcówce zachowali olsztynianie, którzy wygrali 25:23.

W półfinale Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się ze Staropolanką Cuprum Lubin (godz. 14:45). Mecz o 3. miejsce o godzinie 16:00, wielki finał o 17:15.