Zmiany kadrowe w Indykpolu AZS Olsztyn


Znamy już pierwsze zmiany kadrowe w Indykpolu AZS Olsztyn przed kolejnym sezonem PlusLigi. Z drużyną żegnają się: TJ DeFalco, Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Redi Bakiri i Matteo Bologna.

Dla TJ DeFalco był to pierwszy sezon w PlusLidze i niewątpliwie był on jedną z czołowych postaci w zespole akademików z Kortowa. W 30 rozegranych spotkaniach, amerykański przyjmujący zdobył 536 punktów (17,87 pkt. na mecz) – 437 w ataku (53,62% skuteczności), 53 w polu serwisowych i 46 w bloku. Otrzymał 6 statuetek MVP, zdobywając także uznanie wśród olsztyńskich kibiców – DeFalco został wybrany najlepszym zawodnikiem przez Klub Kibica.

Jan Firlej w minionych rozgrywkach również debiutował w stolicy Warmii i Mazur. Rozgrywający kierował grą Indykpolu AZS Olsztyn w 29 spotkaniach, zdobywając 57 punktów: 25 w bloku, 22 w ataku oraz 10 na zagrywce. Za swoją postawę na boisku, również otrzymał 6 statuetek dla najlepszego zawodnika spotkania. Zdobył także złoty medal PreZero Grand Prix PLS w Krakowie.

Jędrzej Gruszczyński w Krainie Tysiąca Jezior spędził dwa lata, rozgrywając w biało-zielonych barwach 57 spotkań. W pierwszym sezonie, dokładność jego przyjęcia wynosiła 50,34%, a w minionych rozgrywkach – 45,33%. Jędrzej był także w składzie „złotej” drużyny podczas turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS w Krakowie.

Redi Bakiri dołączył do akademików z Kortowa w połowie stycznia. Z powodu problemów kadrowych (rozwiązanie kontraktu z Meisamem Salehim), władze olsztyńskiego Klubu porozumiały się z samym zawodnikiem, jak i jego byłym zespołem. Albański przyjmujący wystąpił w 6 spotkaniach, w których zdobył 12 punktów.

Dla Matteo Bolognii był to debiut w PlusLidze. Włoski szkoleniowiec latem ubiegłego roku, w roli pierwszego trenera, zdobył wraz z drużyną złoty medal PreZero Grand Prix PLS w Krakowie. W trakcie sezonu halowego, wraz z Marcinem Mierzejewskim, pomagał Marco Boniccie, a potem – Javierowi Weberowi.

Nie jest jeszcze znana przyszłość Wiktora Janiszewskiego, który w najbliższym czasie podda się operacji kręgosłupa.

W imieniu władz Klubu chciałbym podziękować wszystkim za reprezentowanie barw Indykpolu AZS Olsztyn, ich wkład w satysfakcjonujący wynik drużyny, jakim było zajęcie 6. miejsca oraz zdobycie złotego medalu turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS. Życzę powodzenia w kolejnych etapach siatkarskiej kariery – powiedział Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.