Projekt Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

W ostatnim, PlusLigowym spotkaniu w 2021 roku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn uległ Projektowi Warszawa 2:3. Statuetkę MVP otrzymał Bartosz Kwolek.

Z powodu choroby TJ Defalco, trener Marcin Mierzejewski był zmuszony dokonać zmiany w wyjściowym składzie. Na pozycji przyjmującego zobaczyliśmy Wiktora Janiszewskiego, w parze z Robbertem Andringą. Na środku również zmiana w porównaniu z ostatnim meczem: do Mateusza Poręby dołączył Szymon Jakubiszak. Wyjściowy skład uzupełnili także: Jan Firlej na rozegraniu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. Szybko wypracowali sobie prowadzenie (9:4), ale stracili je (przy stanie 10:10) a później swoją przewagę zbudowali olsztynianie. I choć w końcówce dali się dogonić (21:21), wygrali ostatnie cztery wymiany i cieszyli się z prowadzenia 1:0 po secie wygranym 25:21.

Trener Projektu Andrea Anastasi musiał dobrze zmotywować swoich podopiecznych przed drugą partią. Weszli w nią znakomicie. Szybko odskoczyli na sześciopunktowe prowadzenie (10:4), a potem powiększyli ją jeszcze bardziej (19:9) wykorzystując ich błędy i bezradność w ataku. Utrzymali dystans i wygrali bardzo przekonująco 25:14. Świetnie prezentowali się zwłaszcza Bartosz Kwolek i Dusan Petkovic.

To jednak nie podłamało olsztyńskiej drużyny. W trzecim secie znów zaczęła grać dobrą siatkówkę, czego efektem było prowadzenie 7:3. Pod nieobecność TJ-a DeFalco, ciężar przyjęcia, ale też zdobywania punktów wziął na swoje barki kapitan – Robbert Andringa (cztery asy serwisowe!). Był najskuteczniejszym zawodnikiem gości w tej fazie meczu. Dobrze pod siatką i w zagrywce spisywał się także Mateusz Poręba. Nieco słabiej w ataku grał natomiast Karol Butryn. Choć goście kilkukrotnie dali się dogonić, kontrolowali partię do końca. I wygrali ją 25:23.

To ponownie pobudziło warszawian, którzy czwartego seta rozpoczęli od prowadzenia… 7:1. Potem jeszcze powiększyli przewagę do jedenastu punktów. Marcin Miejrzejewski czując, że ciężko będzie odrobić tę stratę, dał szansę kilku swoim rezerwowym zawodnikom. Projekt wygrał spokojnie 25:14. Ale… w tie-breaku nie brakowało emocji. Choć grę kontrolowali gospodarze, olsztynianie próbowali gonić wynik. Znów błysnął Andringa (dwa kolejne asy serwisowe), ale ze zwycięstwa 15:8 ostatecznie cieszyli się podopieczni Andrei Anastasiego.

Ostatnie spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn w 2021 roku, to 1/16 Tauron Pucharu Polski. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur już w poniedziałek, 20 grudnia, zmierzy się na wyjeździe z SMS PZPS Spała. Początek spotkania o godz. 17:00, transmisja tylko w Radio UWM FM.

DataCzasLigaSezonKolejka
19 grudnia 202114:45PlusLigaSezon 2021/202212 kolejka

Miejsce spotkania

Arena Ursynów
Ursynów Arena, 122, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów, Warszawa, województwo mazowieckie, 02-781, Polska