VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość na wyjeździe ekipie Vervy Warszawa Orlen Paliwa, ulegając 0:3. Statuetkę MVP odebrał Andrzej Wrona.

Akademicy pierwsze w 2021 roku rozpoczęli w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Wojciech Żaliński, Ruben Schott, Damian Schulz, Javier Conception oraz Dima Teryomenko. Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 8:8, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Wtedy jednak do głosu doszli gospodarze. Zbudowali sobie 3-4 punktową przewagę. I choć akademicy momentami odrabiali straty, w końcówce Verva ponownie przycisnęła i wygrała 25:19.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak ta pierwsza. Z tym, że delikatną przewagę mieli tym razem goście. Daniel Castellani dokonał dwóch zmian w składzie. Javiera Conceptiona zmienił Mateusz Poręba a za Rubena Schotta wszedł Robbert Andringa. Do końca seta obie ekipy były w grze o zwycięstwo. Jednak ponownie górą byli warszawianie. Wygrali nieznacznie – 26:24.

Argentyński szkoleniowiec szukał kolejnych zmian. Szansę otrzymał m.in. Dawid Woch. Ale Verva była tego dnia odrobinę lepsza. Kontrolowała przebieg trzeciego seta już od początku budując swoje prowadzenia. W szeregach gospodarzy dobrze spisywali się zwłaszcza: Bartosz Kwolek, Igor Grobelny i Andrzej Wrona (MVP meczu). Ostatnią partię wygrali 25:20 a całe spotkanie 3:0.

DataCzasLigaSezonKolejka
9 stycznia 202117:30PlusLigaSezon 2020/202120 Kolejka

Miejsce spotkania

Arena Ursynów
Ursynów Arena, 122, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów, Warszawa, województwo mazowieckie, 02-781, Polska