Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Kazhany Lwów

-

Podsumowanie

W spotkaniu o 3. miejsce XII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pewnie pokonali drużynę Barkom Kazhany Lwów 3:1.

Sobotni mecz o 3. miejsce rozpoczął taki sam skład, jak piątkowy bój: Jan Firlej na rozegraniu, Taylor Averill i Szymon Jakubiszak na środku, TJ DeFalco oraz Wiktor Janiszewski na przyjęciu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na pozycji libero.

Inauguracyjną partię lepiej rozpoczęli akademicy z Kortowa. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, zdecydowanie lepiej prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, niż miało to miejsce podczas piątkowego boju. Po udanym ataku Karola Butryna, Indykpol AZS prowadził 9:4. Gdy kolejnym skutecznym uderzeniem popisał się atakujący olsztynian, ich przewaga wynosiła już siedem punktów (14:7). Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się pewnym zwycięstwem akademików 25:17.

Początek drugiego seta był już bardziej wyrównany. Obie drużyny toczyły walkę punkt za punkt, lecz z każdą minutą inicjatywę na parkiecie przejmowali olsztynianie. Po udanym ataku Jakubiszaka mieli dwa punkty przewagi (11:9), a po bloku Butryna – 15:10. I tak jak w poprzedniej partii, tak i teraz – ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając 25:18.

W trzecim secie na boisku pojawili się m.in. Dawid Siwczyk czy Jakub Ciunajtis. Choć set rozpoczął się od asów Butryna, to ekipa z Lwowa szybko odrobiła straty i to z nawiązką (10:7). I gdy wydawało się, że olsztynianie wyrównają, w drużynie ze stolicy Warmii i Mazur pojawiły się niewymuszone błędy. Efektem tego było ponowne objęcie trzypunktowego prowadzenia przez ekipę Barkom Kazhany, które zostało utrzymane do samego końca (25:18).

Czwartą ekipę obie drużyny rozpoczęły wyrównanie, lecz po kilku akcjach to olsztynianie mieli dwa punkty przewagi. Po kolejnym udanym zbiciu Butryna, Indykpol AZS prowadził 10:8. Ekipa ze Lwowa nie dawała za wygraną i nie dała powiększyć przewagi swoim rywalom. Dopiero w drugiej połowie partii, dzięki m.in. dobrej grze TJ DeFalco, akademicy z Kortowa powiększyli przewagę do pięciu punktów (18:13), której nie oddali do samego końca. Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył 25:22, całe spotkanie 3:1 i zajął 3. miejsce w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach.

Kolejny weekend to ostatnie sparingi Indykpolu AZS Olsztyn przed startem nowego sezonu PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, wezmą udział w turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim. Rywalami akademików z Kortowa będą: Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i niemiecki SWD Powervolleys Duren.