Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół prowadzony przez Javiera Webera, pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0. MVP – Jan Firlej!

Trener Javier Weber podstawił na Szymona Jakubiszaka, Mateusza Porębę, Jana Firleja, Karola Butryna, Robberta Andringę, Toreya DeFalco i Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Indykpol AZS szybko zaznaczył swoją przewagę. Pierwszego seta wygrał zdecydowanie – prowadząc od samego początku kilkoma punktami. Bardzo dobrze blokiem grali dwaj środkowi (Poręba i Jakubiszaka), a w ataku brylowali Torey DeFalco i Karol Butryn. Obaj dorzucili także kilka punktów bezpośrednio zagrywką.

Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych olsztynian także w kolejnej partii. Drużyna z Kortowa rozpoczęła ją od prowadzenia 4:0 i z każdą minutą zwiększała przewagę (6:1, 12:2!). Kolejne trzy asy serwisowe zapisał na swoim koncie TJ DeFalco. W dalszej części seta akademicy utrzymali dystans do rywali i wygrali pewnie 25:16

Trzecia i ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Ale nawet przez moment nie podlegało dyskusji, że dużo więcej jakości na parkiecie prezentują zawodnicy Javiera Webera. Byli lepsi w każdym elemencie gry. W końcówce docisnęli jeszcze Cuprum i wygrali ponownie zdecydowanie 25:16, a w całym spotkaniu 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
12 lutego 202218:00PlusLigaSezon 2021/202220 kolejkaJan Firlej

Miejsce spotkania

HWS w Lubinie
Ranczo Lubin, 28b, Odrodzenia, Lubin, powiat lubiński, województwo dolnośląskie, 59-300, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
KGHM Cuprum Lubin1816160Porażka
Indykpol AZS Olsztyn2525253Wygrana