Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem akademicy pokonali Staropolankę Cuprum Lubin i zameldowali się w finale PreZero Grand Prix PLS!

Na początku pierwszego seta olsztynianie udanymi atakami zdobyli cztery punkty przewagi (7:3). Lubinianie mieli problem z przyjęciem zagrywki i rozegraniem skutecznej akcji, przez co trudno było im nawiązać walkę z rywalem. W zespole AZS-u świetnie spisywał sie Jędrzej Gruszczyński, wspomagał go Mateusz Poręba i to olsztynianie cieszyli się ze zwycięstwa 25:20.

W drugim siecie lubinianie poprawili grę i szybko uzyskali przewagę (7:3) i to olsztynianie musieli gonić wynik. Nie było to łatwe zadanie, bowiem zawodnicy Cuprum utrzymywali wysoką skuteczność w ataku 13:11. Dopiero w połowie seta olsztynianie zdołali zremisować 15:15 i zaczęli przejmować inicjatywę. Przy zagrywce Jędrzeja Gruszczyńskiego, zespół Indykpolu AZS odskoczył na trzy oczka (18:15) i do końca seta nie wypuścił wygranej z rąk 25:21.

W wielkim finale Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Projektem Warszawa.