Indykpol AZS Olsztyn – KGHM Cuprum Lubin

-

Podsumowanie

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany, a obie ekipy grały punkty za punkt. W połowie seta ekipa KGHM Cuprum Lubin odskoczyła na kilka punktów i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Choć straty starał się odrabiać m.in. Wojtek Żaliński, to dobrze dysponowani lubinianie nie dali sobie roztrwonić przewagi. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem siatkarzy Cuprum 25:22.

Podrażnieni olsztynianie od początku drugiej partii ruszyli do ataku. Zielona Armia dyktowała warunki gry na piasku, dzięki czemu wypracowała sobie aż siedem punktów przewagi (11:3).  Lubinianie długo nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rywali, choć w końcówce byli blisko, aby przechylić szalę na swoją stronę. Więcej zimnej krwi zachowali akademicy, którzy wygrali 25:23.

O losach awansu do półfinału, musiał zadecydować tie-break. W nim ponownie górą od początku byli siatkarze Indykpolu AZS. Serią dobrych zagrywek popisywał się Gruszczyński, a prym w ataku wiódł Czerwiński. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 15:9 i świętowała awans do półfinału.

W półfinale PreZero Grand Prix, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Początek spotkania na piaszczystym boisku Lotos Stadion Letni w Gdańsku o godzinie 12:30. Mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 15:30, a finał – 17:00.

Szczegóły

DataCzasSezonKolejkaMVP
8 sierpnia 202015:30Sezon 2020/2021PreZero GrandPrixWojciech Żaliński

Miejsce spotkania

Stadion Letni Gdańsk
Jantarowa, Czarny Dwór, Brzeźno, Gdańsk, województwo pomorskie, 80-341, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn2225152Wygrana
KGHM Cuprum Lubin252391Porażka