Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom

-

Podsumowanie

Drugi mecz rozgrywany w poniedziałek w Iławie – drugie zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP – Jan Firlej!

Do wyjściowego składu akademików po kontuzji wrócił Taylor Averill. W poniedziałek na parkiecie od pierwszej minuty towarzyszyli mu: Mateusz Poręba, Karol Butryn, Jan Firlej. Robbert Andringa, Torey DeFalco i Jędrzej Gruszczyński. Goście na początku dotrzymywali kroku olsztynianom. Ale z czasem zarysowała się widoczna przewaga drużyny Javiera Webera. Od stanu 12:12 zaczęli budować swoją przewagę – kolejno 14:12, 16:13 i 21:17. Wygrali bez problemu 25:22.

główne atuty Indykpolu. Widoczne były i w tym meczu. Choć przyznać też trzeba, że rywale nie zamierzali ułatwić zadania kortowskiej drużynie. W drugiego seta weszli odważnie i po kilku pierwszych wymianach prowadzili 6:3. Gospodarze szybko wyrównali (8:8) i przez kolejne minuty gra była bardzo wyrównana. Dopiero w końcowce olsztynianom udało się zbudować trzypunktową przewagę (21:18). Siatkarze z Radomia jeszcze próbowali gonić, ale nie zdążyli. Górą znów byli akademicy. Wygrali 25:23.

Trzecia partia to już pokaz siły akademików. Dominowali w niej od samego początku. Widocznie podłamani goście nie byli w stanie nawiązać walki. Pokazuje to wynik 25:16. Indykpol wygrał czwarte z rzędu a dwunaste w obecnym sezonie PlusLigi spotkanie i umocnił się na piątej pozycji w tabeli. Statuetką MVP ponownie został uhonorowany Jan Firlej.

Siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czeka teraz dwutygodniowa przerwa od rozgrywek PlusLigi. W kolejnym spotkaniu, ekipa prowadzona przez Javiera Webera, zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Spotkanie zostało zaplanowane na poniedziałek, 5 marca o godz. 17:30.

Partner meczu –

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
21 lutego 202217:30PlusLigaSezon 2021/202221 kolejkaJan Firlej

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn2525253Wygrana
Cerrad Enea Czarni2223160Porażka