Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przy wypełnionych po brzegach trybunach w Iławie, musieli uznać wyższość liderowi PlusLigi – Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. MVP spotkania został Norbert Huber.

Trener Javier Weber nie dokonał żadnych zmian w wyjściowym składzie, względem ostatniego, wygranego spotkania z Treflem Gdańsk (3:1). Niedzielny hit w Iławie rozpoczęli: Jan Firlej na rozegraniu, Mateusz Poręba i Taylor Averill na środku, Robbert Andringa z TJ DeFalco na przyjęciu, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński na pozycji libero.

Indykpol AZS dobrze rozpoczął mecz z liderem PlusLigi. Szybko zbudował sobie trzypunktowe prowadzenie, ale w końcówce dał się dogonić. Na wysokiej skuteczności w ataku grali Karol Butryn i Torey DeFalco. U gości zawodzili natomiast Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk. Jednak ZAKSA zwyciężyła w inauguracyjnej partii 30:28. W kolejnego seta kędzierzynianie weszli już zdecydowanie lepiej. I wygrali go dość łatwo – 25:18. Duża w tym zasługa Norberta Hubera. Ale też przyznać trzeba, że gospodarze zdecydowanie obniżyli loty na siatce.

Kibice uwierzyli jeszcze w to, że losy meczu uda się odwrócić na początku partii trzeciej. Olsztynianie prowadzili bowiem… 7:2. Ale i tę przewagę dość szybko roztrwonili. Dlatego mecz zakończył się wynikiem 0:3. Ostatniego seta goście wygrali 25:20.

Kolejny mecz to ponownie starcie w Iławie. W poniedziałek, 28 marca o godzinie 17:30, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Projektem Warszawa. Bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Partner Meczu

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
20 marca 202214:45PlusLigaSezon 2021/202224 kolejkaNorbert Huber

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska