Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

-

Podsumowanie

Trener Daniel Castellani dokonał jednej zmiany względem ostatniego spotkania. Zamiast Mateusza Poręby, mecz na środku siatki rozpoczął Javier Concepcion. Na pozostałych pozycjach mogliśmy zobaczyć: Przemka Stępienia na rozegraniu, Dimę Teryomenko na środku, Wojtka Żalińskiego i Rubena Schotta na przyjęciu, Damiana Schulza na ataku i Jędrzeja Gruszczyńskiego na libero.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W połowie partii, trzy punkty przewagi wypracowali sobie gospodarze. Dobrze spisywali się m.in. Dima Teryomenko, Damian Schulz, Ruben Schott i Wojciech Żaliński. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla tanio skóry nie sprzedała i zdołała wyrównać przy stanie 20:20. Pierwszą piłkę setową w górze miał Indykpol AZS Olsztyn. Goście jednak wybronili się a chwilę później sami cieszyli się ze zwycięstwa 27:25.

Druga i trzecia partia to już zdecydowana dominacja ZAKSY. Świetnie spisywali się najskuteczniejsi tego dnia na parkiecie: Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka. Ale sporo punktów zdobyli także Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk. Akademicy nie kończyli kontr, popełniali też sporo własnych błedów. Nie pomogły też zmiany. Wprowadzeni Robbert Andringa i Mateusz Poręba nie byli w stanie zmienić obrazu gry. Podopieczni Nikoli Grbića wygrali 25:17 i 25:16, a w całym spotkaniu 3:0.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
22 grudnia 202017:30PlusLigaSezon 2020/202119. kolejkaBenjamin Toniutti

Miejsce spotkania

Hala Urania
Al. Piłsudskiego 44, Olsztyn

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn2517160Porażka
Grupa Azoty ZAKSA2725253Wygrana