Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do fazy play-off. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w Hali Urania ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mieli prosty cel przed ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej. Wygranie dwóch setów premiowało bowiem ekipę ze stolicy Warmii i Mazur do fazy play-off. Przegrana powodowała oczekiwanie na rezultaty innych ekip, czyli PGE GiEK Skry Bełchatów i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które traciły 3 punkty do akademików z Kortowa.

Sobotnie spotkanie przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, olsztynianie rozpoczęli w składzie: Tuaniga na rozegraniu, Karlitzek z Janikowskim na przyjęciu, Jakubiszak z Sapińskim na przyjęciu, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

Pierwsze dwa sety to koncertowa gra Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera prezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Efektem tego była wygrana 25:22 i 25:18. A co warto podkreślić – dwa sety wystarczyły akademikom z Kortowa, aby cieszyć się z awansu do fazy play-off.

W trzeciej partii od początku lepiej prezentowali przyjezdni. Olsztynianie, chwilowo rozluźnieni, mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Siatkarze Ślepska wygrali 25:23, lecz to był ich jedyny, zdobyty set w tym dniu. Czwarta partia przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:22, a całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.

Przed meczem ustaliliśmy, że gramy o wygraną – nie tylko o 2 sety, które dały nam awans do play-off. Dużo osób mówiło, że celem minimum powinien być jeden punkt, a my od razu celowaliśmy w zwycięstwo. Mamy bowiem szanse, aby zakończyć fazę zasadnicza na 7 miejscu. W tym meczu udało nam się ustabilizować formę i utrzymać koncentrację. Choć w trzecim secie wkradło nam się rozkojarzenie, to kolejny set to była nasza dominacja – powiedział po meczu Cezary Sapiński.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą na 8 miejscu.  W I rundzie fazy play-off, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw – pierwszy mecz już w środę, 10.04 w Hali Urania o godz. 18:20. Rewanż na wyjeździe w sobotę, 13.04 o godz. 14:45. W przypadku remisu 1:1, po drugim spotkaniu zostanie rozegrany tzw. złoty set do 15 punktów. Wygrany zagra w półfinale, a przegrany o miejsca 5-8.