Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

W drugim spotkaniu sparingowym w Gołdapi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zwyciężyli 3:0. Tym samym akademicy z Kortowa zakończyli okres przygotowawczy.

Sobotni mecz w Gołdapi, olsztynianie rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Szerszeń, Janikowski, Jakubiszak, Sapiński, Armoa, Hawryluk (libero). Ostatni sparing w okresie przygotowawczym posłużył głównie sprawdzeniu ustawień. Trener Javier Weber często rotował składem – po pierwszym secie, Szerszenia na przyjęciu zastąpił Szymendera, w drugiej części meczu parę środkowych stanowili Siwczyk z Majchrzakiem, a na pozycji libero zobaczyliśmy Ciunajtisa.

Każda z trzech rozegranych partii zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS – 25:21, 25:16 i 25:23. Szkoleniowcy umówili się także na rozegranie dodatkowej, czwartej partii, w górą górą byli siatkarze Ślepska Malow Suwałki (16:8). Najwięcej „oczek” zdobyli Manuel Armoa (11 pkt.) i Mateusz Janikowski (8 pkt.).

Dla zawodników prowadzonych przez Javiera Webera był to ostatni sparing przed startem rozgrywek PlusLigi. Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to 4 zwycięstwa, 3 porażki i 1 remis. W niedzielę zapraszamy na oficjalną prezentację w Galerii Warmińskiej – startujemy o godz. 14:00.

Inauguracja rozgrywek PlusLigi już w sobotę, 21 października – do Iławy zawita ekipa Aluron CMC Warty Zawiercie. Początek o godz. 20:30, bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Szczegóły

DataCzasKolejka
14 października 202312:00Mecz towarzyski

Miejsce spotkania

Kompleks sportowo-rekreacyjny OSiR Gołdap
Kompleks sportowo-rekreacyjny, 31A, Partyzantów, Osiedle Młodych, Gołdap, gmina Gołdap, powiat gołdapski, województwo warmińsko-mazurskie, 19-500, Polska

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn25252583Wygrana
Ślepsk Malow Suwałki211623160Porażka