Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

W pierwszym sparingu rozegranym w Gołdapi, lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, zwyciężając 3:1. 

Na ostatni, sparingowy wyjazd do Gołdapi, do olsztyńskiej drużyny dołączyli: trener Javier Weber, statystyk Mateusz Nykiel i przyjmujący Manuel Armoa. W składzie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zabrakło natomiast Alana Souzy, Moritza Karlitzka i Joshua Tuanigi, którzy w sobotę popołudniu przylecą do Polski.

Piątkowy sparing akademicy z Kortowa rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Jakubiszak, Sapiński, Szerszeń, Szymendera, Armoa, Hawryluk (libero). Choć początek pierwszego seta należał do ekipy z Suwałk (8:6, 16:15), to końcówka należała już do olsztynian, którzy zwyciężyli 25:21. Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Kwapisiewicza nie popełnili podobnego błędu w drugiej odsłonie, wygrywając 25:22.

Trzecia i czwarta partia to kilka zmian w ekipie z Kortowa – na boisku w dłuższym wymiarze zobaczyliśmy  Dawida Siwczyka, Jakuba Majchrzaka, Jakuba Ciunajtisa czy Mateusza Janikowskiego. Choć oba sety były niezwykle wyrównane, to górą byli olsztynianie – 26:24, 25:22, a całe spotkanie zakończyło się wygraną Indykpolu AZS Olsztyn 3:1. Najwięcej punktów zdobyli: Nicolas Szerszeń (25 pkt.) i Manuel Armoa (11 pkt.).

Obie drużyny zmierzą się ze sobą także w sobotę, o godzinie 12:00. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. 

W niedzielę zapraszamy na Oficjalną Prezentacje Indykpolu AZS Olsztyn do Galerii Warmińskiej! Zobacz po raz pierwszy nowy skład Zielonej Armii. Zrób zdjęcie i zbierz autografy od gwiazd siatkówki. Zaczynamy o godz. 14:00!

Szczegóły

DataCzasKolejka
13 października 202317:30Mecz towarzyski

Miejsce spotkania

Kompleks sportowo-rekreacyjny OSiR Gołdap
Kompleks sportowo-rekreacyjny, 31A, Partyzantów, Osiedle Młodych, Gołdap, gmina Gołdap, powiat gołdapski, województwo warmińsko-mazurskie, 19-500, Polska

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn252226253Wygrana
Ślepsk Malow Suwałki212524221Porażka