Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

W drugim sparingu rozegranym w Węgorzewie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zremisowali z Ślepskiem Malow Suwałki 1:1. Bilans weekend tu jedno zwycięstwo i jeden remis.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Mierzejewskiego, pokonali 3:2 Ślepska Malow Suwałki. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika spotkania, zostało przyznane Nicolasowi Szerszeniowi.

Sobotni sparing miał nieco inne założenia niż poprzedni. Trenerzy obu ekip zdecydowali się na tzw. „dorzutki” czyli trening taktyczny, polegający na potwierdzeniu zdobytego punktu przy własnym serwisie, po dorzucaniu piłek przez trenerów obu zespołów, aby rozegrać kolejną akcje. Akademicy spotkanie rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Sapiński, Majchrzak, Szerszeń, Janikowski, Patecki i Ciunajtis (libero).

Druga konfrontacja w Węgorzewie miała charakter czysto taktyczny – wynik tego dnia był sprawą drugorzędną. Liczyło się zgranie, sprawdzenie ustawień oraz gra w różnych wariantach. W secie z tzw. „dorzutkami”, lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 19:12. Obie ekipy rozegrały dodatkowo „normalnego” seta, w którym górą byli rywale – 25:21.

W kolejnych sparingach, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z Treflem Gdańsk – miejscem rywalizacji będzie Olsztynek. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 29.09 o godz. 17:00. Drugie dzień później – sobota, 30.09 o godz. 12:00. Bilety na oba mecze w cenie 10 złotych będą dostępne online na indykpolazs.pl/bilety (od wtorku, 26.09).

DataCzasKolejka
23 września 202311:00Mecz towarzyski

Miejsce spotkania

Hala Miejska OSiR Węgorzewo
6, Pionierów, Węgorzewo, gmina Węgorzewo, powiat węgorzewski, województwo warmińsko-mazurskie, 11-600, Polska