Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie rozpoczęli rywalizację w PreZero Grand Prix PLS. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Mierzejewskiego, pokonali Ślepsk Malow Suwałki 2:1. Kolejny mecz już w piątek.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do Gdańska pojechała do Gdańska z nadzieją na zaprezentowanie dobrej siatkówki. Indykpol AZS został przydzielony do grupy C, razem z Ślepskiem Malow Suwałki, Asseco Resovią Rzeszów i Norwidem Częstochowa. Spotkanie z ekipą z Suwałk inaugurowało zmagania na plaży.

Trener Marcin Mierzejewski w wyjściowym składzie desygnował do gry: Nicolasa Szerszenia, Mateusza Janikowskiego, Szymona Jakubiszaka i Jakuba Ciunajtisa. Pierwszy set miał emocjonujący przebieg, obie ekipy dość często zmieniały się na prowadzeniu. Na finiszu lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 25:23. Sporo emocji było w secie drugim, którego zespół z Suwałk wygrał na przewagi (26:24), doprowadzając do tie-breaka. W nim olsztynianie dominowali od samego początku i pewnie wygrali 15:7.

W kolejnym meczu grupowy akademicy z Kortowa zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów – początek piątkowego starcia o godz. 12:45. Wstęp na trybuny Stadionu Letniego w Gdańsku (przy molo w Brzeźnie) wolny. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.