15 Jakub Ciunajtis

Narodowośćpol Polska
PozycjaLibero
Data urodzenia6 sierpnia 1998
Wzrost177 cm
Poprzednie drużynyAZS UWM Olsztyn (2016-2021)
Indykpol AZS Olsztyn (2021-)
Obecna drużynaIndykpol AZS Olsztyn
SezonySezon 2022/2023

Jakub Ciunajtis urodził się 6 sierpnia 1998 roku. Jest wychowankiem AZS Olsztyn, gdzie u boku trenera Sergiusza Salskiego, rozpoczął przygodę z siatkówką. W sezonie 2016/2017, był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, stanowiącej zaplecze seniorskich rozgrywek PlusLigi.

W 2019 roku, w składzie UWM Olsztyn, siatkarz wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa z Kortowa zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. 

Dla Jakuba Ciunajtisa będzie to drugi sezon w rozgrywkach PlusLigi. W swoim debiutanckim sezonie, wychowanek AZS Olsztyn wystąpił w 9 spotkaniach, pokazując się z dobrej strony jako zmiennik Jędrzeja Gruszczyńskiego. Ponadto w barwach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zajął wraz z kolegami 3. miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski, zdobywając także złoto w klasyfikacji uniwersytetów.

Dla Jakuba Ciunajtisa był to drugi sezon w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młody libero również musiał walczyć o grę w pierwszej szóstce z Jędrzejem Gruszczyńskim. Ciunajtis z dobrej strony pokazał się w spotkaniach przeciwko: Projektowi Warszawa (porażka 2:3 na wyjeździe), GKS Katowice (zwycięstwo 3:2 w Iławie) oraz kończącym sezon pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów (wygrana w meczu 3:1, lecz porażka w złotym secie). Libero rozegrał w sumie 22 sety, co przełożyło się na występ w 8 spotkaniach.

Jakub Ciunajtis w przyszłym sezonie również będzie miał okazję do pokazania się szerszej publiczności na boiskach PlusLigi – popularny „Mini” zostaje w stolicy Warmii i Mazur!