Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej, pokonali przed własną publicznością Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak. Przed akademikami z Kortowa walka o medale w fazie play-off!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania w Iławie, wiedzieli już z kim zmierzą się w pierwszej rundzie fazy play-off. Zajmując 7. miejsce w fazie zasadniczej, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur będzie rywalizować z wiceliderem – Aluron CMC Wartą Zawiercie. Dlatego niedzielny mecz z Cerradem Enea Czarnymi Radom był okazją do „przeglądu wojsk” i możliwości gry dla tych zawodników, którzy mniej prezentowali się na przestrzeni całego sezonu. Konfrontację z „Wojskowymi” rozpoczęli więc; Pająk, Lipiński, Karlitzek, Jakubiszak, Averill, Król i Ciunajtis (libero).

Choć akademicy z Kortowa dobrze rozpoczęli pierwszą partię, to nie wymuszone błędy w samej końcówce przyniosły nieoczekiwane zwycięstwo gości 26:24. Podobny scenariusz malował się w drugiej partii, lecz dzięki dobrej postawie w polu serwisowym Moritza Karlitzka, olsztynianie zwyciężyli 25:21.

Trener Javier Weber rotował składem przed zbliżającymi play-offami, dlatego na boisku zobaczyliśmy m.in. Kamila Szymenderę czy Dawida Siwczyka. Pewna gra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przez ekipę z Olsztyna, przyniosła wygrane 25:13 oraz 25:21, co przełożyło się na wygraną w całym meczu 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak.

Rywalizacja w I rundzie fazy play-off z Aluron CMC Wartą Zawiercie toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Zawierciu (czwartek 6.04 o godz. 17:30 i piątek 7.04 o godz. 20:30). Trzecia i ew. czwarta konfrontacja została  zaplanowana w Iławie (sobota 15.04 i niedziela 16.04). Jeśli zajdzie potrzeba rozegrania decydującej, piątej odsłony, odbędzie się ona w Zawierciu, prawdopodobnie w środę, 19.04.

Partner meczu –

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
2 kwietnia 202320:30PlusLigaSezon 2022/202330 kolejkaSzymon Jakubiszak

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn242525253Wygrana
Cerrad Enea Czarni262113211Porażka