Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali na wyjeździe ekipę Cuprum Lubin 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzymała 7. miejsce.

Na trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn są już pewni gry w fazie play-off.  Akademicy z Kortowa przed rozpoczęciem 27 serii gier zajmowali 7 miejsce z trzypunktową przewagą nad PSG Stalą Nysa, która nie jest już w stanie wyprzedzić w ligowej tabeli ekipę z Olsztyna. Jaki cel zatem mieli siatkarze Indykpolu AZS na ostatnie trzy spotkania pierwszej części sezonu? – Czas do rozpoczęcia fazy play-off chcemy wykorzystać na poprawę i udoskonalenie naszej gry.. Te spotkania to świetny sprawdzian, aby zobaczyć, czy nasza praca idzie w dobrym kierunku – mówi Grzegorz Pająk, rozgrywający Indykpolu AZS.

Poniedziałkowy mecz z Lubinie akademicy rozpoczęli w takim samym składzie: Pająk na rozegraniu, Karlitzek z Andringą na przyjęciu, Averill i Jakubiszak na środku, Butryn na ataku i Hawryluk jako libero.

Olsztynianie w każdym secie statystycznie wypadali lepiej od rywali. Popełniali oni jednak mnóstwo własnych, niewymuszonych błędów. Słabo prezentowali się także w obronie. Pierwszą partię wygrali po bardzo wyrównanej grze 25:23. W kolejnych dwóch oddali jednak pola gospodarzom, czego efektem było ich zwycięstwo – 25:21 i 29:27. W barwach Cuprum wyróżniali się Adam Lorenc i Ilia Kovalov a także Aleksander Berger oraz… byli zawodnicy olsztyńskiej drużyny – Remigiusz Kapica i Paweł Pietraszko.

Indykpol AZS otrząsnął się w czwartym secie (także za sprawą zmian przeprowadzonych przez trenera Webera – na parkiecie pojawili się: Karol Jankiewicz, Barłomiej Lipiński i Mateusz Poręba). Zaczął go bardzo mocno – od prowadzenia… 8:1 (udane zagrywki Karola Butryna). Skuteczni w ataku byli także dwaj przyjmujący – Andringa i Karlitzek. Jednak także w tej części spotania „Zielona Armia” nie ustrzegła się błędów. Lubinianie zmniejszyli straty, ale nie zdołali zatrzymać gości, którzy wygrali 25:21 i doprowadzili do tie-breaka.

W nim akademicy szybko zbudowali sobie trzypunktowe prowadzenie. Nie oddali go do końca. Wygrali 15:11 a w całym spotkaniu 3:2. Statuetką MVP nagrodzony został Karol Butryn. Zdobył 29 punktów. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w następnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów – poniedziałek, 27 marca o godz. 20:30.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
20 marca 202320:30PlusLigaSezon 2022/202328 kolejkaKarol Butryn

Miejsce spotkania

HWS w Lubinie
Ranczo Lubin, 28b, Odrodzenia, Lubin, powiat lubiński, województwo dolnośląskie, 59-300, Polska

Wyniki

Drużyna12345WSWynik
KGHM Cuprum Lubin23252921112Porażka
Indykpol AZS Olsztyn25212725163Wygrana