Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn byli w stanie wrócić na zwycięską. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przegrała przed własną publicznością z Treflem Gdańsk 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Lukas Kampa – akademicy w ligowej tabeli są na 10. miejscu.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałkowym starciu w Iławie, chcieli zmazać plamę po nieudanym występie w Nysie. Przypomnijmy – akademicy z Kortowa ulegli PSG Stali w trzech setach, a rywal był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. – Można powiedzieć, że spadł na nas „zimny prysznic”. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, lecz „od A do Z” nic nam nie wyszło. Nie mieliśmy zagrywki ani przyjęcia. Wiemy, nad czym musi pracować, aby w kolejnym meczu było znacznie lepiej – przyznał Szymon Jakubiszak, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Konfrontację z Treflem Gdańsk w Iławie, czyli pierwszą odsłonę #DerbówPółnocy, drużyna Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęła w składzie: Tuaniga, Poręba, Averill, Lipiński, Andringa, Butryn, Ciunajtis. W ekipie Trefla natomiast do gry powrócił atakujący – Bartłomiej Bołądź.

Mimo ostatniej porażki 0:3 ze Stalą Nysa, trener Javier Weber dał szansę tym samym zawodnikom, którzy rozpoczęli środowe spotkanie na południu Polski. Początek siatkarskich „Derbów Północy” był wyrównany. Ale tylko do stanu 8:8. Z czasem wyraźną przewagę zaczęli zyskiwać goście. W ataku nieskuteczny był Karol Butryn. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze prezentowali się natomiast Bartłomiej Bołądź i Mikołaj Sawicki. Akademicy słabo wyglądali także w przyjęciu. Dlatego szansę powrotu po kontuzji szybko otrzymał Moritz Karlitzek. Ale i on nie zatrzymał gdańszczan, którzy pierwszego seta wygrali pewnie 25:15.

Na początku drugiej partii obraz gry się nie zmienił. Trener Weber szybko stracił cierpliwość do Butryna i zdjął go z parkietu, dając szansę Janowi Królowi. Od stanu 7:13 gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty. I dogonili rywali a nawet wyszli na prowadzenie 19:18. Końcówka niestety znów należała do Trefla, który cieszył się ze zwycięstwa 27:25.

To odebrało chyba wiarę w sukces olsztynianom, którzy ponownie dali się zdominować gościom. Ci zaczęli trzeciego seta od prowadzenia… 7:1. Zwiększyli jeszcze przewagę do dziewięciu punktów (13:4). Pochwalić należy jednego z najlepszych libero obecnego sezonu PlusLigi – Luke’a Perry’ego. Jego gra w przyjęciu mogła paraliżować siatkarzy Indykpolu. Choć próbowali gonić wynik, byli bezradni. Przegrali 15:25 a całe spotkanie 0:3. Statuetka MVP trafiła do rozgrywającego zespołu z Gdańska – Lukasa Kampy.

W kolejnym spotkaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czeka daleki wyjazd do Rzeszowa na konfrontację z wiceliderem PlusLigi – Asseco Resovią – sobota, 12 listopada, godz. 14:45. Akademicy z Kortowa do Iławy wrócą w niedzielę, 20 listopada o godz. 14:45, kiedy to zmierzą się z Projektem Warszawa. Bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Partner meczu

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
7 listopada 202217:30PlusLigaSezon 2022/20238 kolejkaLukas Kampa

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn1525150Porażka
Trefl Gdańsk2527253Wygrana