Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

W finałowym spotkaniu XIII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Trefla Gdańsk 0:3. Akademicy z Kortowa zakończyli turniej na 2. miejscu.

Trener Javier Weber nie dokonał żadnych zmian w wyjściowym składzie, względem czwartkowego półfinału. Wielki finał przeciwko Treflowi Gdańsk rozpoczęli: Jankiewicz, Siwczyk, Jakubiszak, Karlitzek, Lipiński, Butryn, Ciunajtis (libero). Dla obu drużyn było to już trzecie spotkanie w trakcie tegorocznego okresu przygotowawczego (wcześniejsze wyniki to 1:3 oraz 2:2).

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po asie Mikołaja Sawickiego prowadzili 4:2. Siatkarze Trefla dobrze radzili sobie nie tylko na zagrywce, ale i na siatce. Olsztynianom natomiast brakowało skończenia ataku w pierwszym uderzeniu. Gdy kolejny punkt dla rywali akademików zdobył Janusz Gałązka, na tablicy wyników było już 11:6. Ekipa znad morza nie dała sobie wydrzeć przewagi, pewnie zwyciężając 25:18.

Dobra gra ekipy Gdańskich Lwów była widoczna również w drugiej partii. Gdy kolejny punkt na swoje konto zapisał Bartłomiej Bołądź, Trefl prowadził już 6:2. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera wciąż mieli problemy na siatce. I choć straty starali się odrobić m.in Szymon Jakubiszak czy Karol Butryn, co przyniosło zniwelowanie strat do dwóch punktów (16:18), to set ostatecznie zakończył się zwycięstwem Trefla 25:20.

Mimo, że pierwsze akcje trzeciej partii były wyrównane, to z minuty na minutę do głosu ponownie dochodzili siatkarze prowadzeni przez Igora Juricicia. Mimo wprowadzenia na boisko Jana Króla (za Karola Butryna) i Robberta Andringi (za Bartka Lipińskiego), siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur nie byli w stanie znacząco poprawić swojej dyspozycji. Trefl zwyciężył 25:15, jak i całe spotkanie 3:0. Indykpol AZS Olsztyn zajął 2. miejsce w XIII Memoriale Józefa Gajewkiego w Suwałkach.

W przyszły weekend ostatnie sparingi przed startem PlusLigi. Olsztynianie wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą partę tworzą Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.