Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli upragnione zwycięstwo w 2023 roku! Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, ekipę Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. MVP – Taylor Averill.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do sobotniego spotkania przed własną publicznością, podchodzili po wyjazdowej porażce z LUK Lublin, która przerwała zwycięską ścieżkę akademików z Kortowa. Po pięciu zwycięstwach z rzędu, olsztynianie musieli uznać wyższość rywala.

Szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa w nowym roku, była sobotnia konfrontacja z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Javier Weber, szkoleniowiec ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, stwierdził  – Mamy szansę wygrać to spotkanie, bo jesteśmy bardzo dobrą drużyną i gramy u siebie. Z pewnością czeka nas jednak ciężki mecz. Sobotni mecz przy wypełnionych trybunach w Iławie rozpoczęli: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Averill, Butryn i Ciunajtis (libero).

Pierwsze dwie partie Indykpol AZS Olsztyn wygrał pewnie 25:20. Dzięki swojej dobrej grze, ale też… słabości gości. Bardzo słabo w barwach Aluronu wypadł zwłaszcza Bartosz Kwolek. Akademicy szybko budowali sobie kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowali oba sety do ostatniej piłki. Pewnie w ataku i zagrywce prezentował się Karol Butryn. Pod siatką skuteczni byli Mateusz Poręba i Taylor Averill. A pochwalić trzeba także dwóch przyjmujących gospodarzy – Robberta Andringę i Bartłomieja Lipińskiego oraz libero Jakuba Hawryluka.

Zawiercianie próbowali odwrócić losy spotkania w trzeciej partii. Trener Michał Wyniarski dokonał kilku zmian, co szybko przyniosło efekt. Dobrze na boisko wprowadził się m.in. Dawid Dulski oraz drugi rozgrywający Michał Kozłowski. Aluron prowadził kolejno 7:4, 9:5, 14:9 i 16:11. Ale olsztyniania gonili i odrobili straty przy stanie 22:22. Po asie serwisowym Robberta Andringi Indykpol miał w górze piłkę meczową (24:23), ale goście obronili się a chwilę później sami mogli wygrać seta. Jednak też popełniali błędy. „Zielona Armia” w końcu ponownie przełama wicelidera PlusLigi i cieszyła się ze zwycięstwa 30:28 a w całym meczu 3:0!

W przyszłym tygodniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają dwa spotkania na wyjeździe. Pierwsze – we wtorek, 17.01 z GKS Katowice (godz. 20:30), a drugie w piątek, 20.01 z BBTS Bielsko-Biała (godz. 17:30).

Partner Meczu – Gmina Rozogi

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
14 stycznia 202314:45PlusLigaSezon 2022/202320 kolejkaTaylor Averill

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska