Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

W drugim spotkaniu fazy play-off, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ponownie ulegli Aluron CMC Warty Zawiercie 3:0. W rywalizacji do trzech zwycięstw, zawiercianie prowadzą 2:0. W przyszły weekend rywalizacja przenosi się do Iławy.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w nieudanym stylu rozpoczęli rywalizację w fazie play-off PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera w czwartkowy wieczór ulegli na wyjeździe Aluron CMC Warcie Zawiercie 0:3, będąc słabszym zespołem w każdym elemencie gry. Okazja do rewanżu nadeszła dość szybko, bowiem już następnego dnia, również na południu Polski.

Piątkowy mecz olsztynianie rozpoczęli bez zmian w wyjściowym składzie: Pająk, Karlitzek, Andringa, Averill, Jakubiszak, Butryn i Hawryluk (libero).Pierwsze dwie partie miały bardzo podobny przebieg. Gospodarze budowali sobie 3-4 punktową przewagę, ale olsztynianom udawało się odrabiać straty i przez moment utrzymać swoje prowadzenie. Niestety w decydujących momentach obu setów zdecydowanie lepiej prezentował się Aluron. Liderami drużyny byli ponownie Uros Kovacevic i Dawid Konarski. Zawiercianie wygrali kolejno 25:22 i 25:23.

Co ciekawe – statystyki minimalnie przemawiały na korzyść Indykpolu. Goście byli zdecydowanie lepsi w przyjęciu i skuteczności ataku. Ale znów zawodzili w polu serwisowym. Jedynie na samym początku meczu byli w stanie zagrozić rywalom w tym elemencie gry. Później zbyt często oddawali punkty za darmo. Słabo prezentował się Karol Butryn, dlatego zmienił go Jan Król. Za Robberta Andringę wszedł natomiast Barłomiej Lipiński.

Ale zmiany dały impuls tylko na chwilę. W trzeciej partii akademicy momentami prezentowali lepszą grę. Ale ponownie w końcówce zgaśli i przegrali 21:25 a całe spotkanie 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Dawid Konarski. Zdobył 14 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Liderami akademików byli natomiast Moritz Karlitzek (12 pkt) oraz Szymon Jakubiszak (11 pkt).

W rywalizacji do trzech zwycięstw, Jurajscy Rycerze prowadzą 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Iławy. Trzeci mecz w sobotę o godz. 14:45 (ostatnie bilety na indykpolazs.pl/bilety). Jeśli akademicy z Kortowa wygrają, czwarte spotkanie odbędzie się dzień później (niedziela, godz. 14:45).

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
7 kwietnia 202320:30PlusLigaSezon 2022/2023I runda fazy play-offDawid Konarski

Miejsce spotkania

HWS Zawiercie
Hala widowiskowo-sportowa OSiR II, 40, Blanowska, Ręby, Zawiercie Nowe, Zawiercie, powiat zawierciański, województwo śląskie, 42-400, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Aluron CMC Warta2525253Wygrana
Indykpol AZS Olsztyn2223210Porażka