Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Spotkanie znajomych w Jastrzębiu
Mateusz Lewandowski
2019-02-19 17:00:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we wtorkowy, wczesny poranek wyruszyli w długą podróż do Jastrzębia-Zdrój. Mecz z Jastrzębskim w środę, o godz. 18:00 – transmisja tylko w Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie tak wyobrażali sobie piątkowe starcie z Chemikiem Bydgoszcz. Po pierwszej partii, zakończonej zwycięstwem przez gospodarzy, w drugiej lepsi byli olsztynianie. Kolejne sety należały jednak do ekipy znad Brdy, która zainkasowała komplet punktów. Najskuteczniejszym siatkarzem w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur był Jan Hadrava (22 pkt.). Indykpol AZS w ligowej tabeli, przed starem 22. kolejki spotkań, zajmuje 9 miejsce.

Nie wyszedł nam ten mecz. Zagraliśmy poniżej swoich możliwości, a zespół z Bydgoszczy zagrał nieźle – ocenił tuż po spotkaniu Serhij Kapelus, przyjmujący Indykpolu AZS. – Decydujący był trzeci set. Prowadziliśmy tam 17:16, odrabiając straty, ale zamiast dobrze rozegrać końcówkę, oddaliśmy kilka punktów i przegraliśmy.

Po nocnym powrocie z Bydgoszczy, podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola w sobotni poranek spotkali się na siłowni. Reszta soboty oraz cała niedziela była wolna. – Udało mi się choć trochę odpocząć – przyznaje Paweł Pietraszko, środkowy olsztynian. – Razem z żoną spędziliśmy ten czas w Olsztynie. Szkoda, że było to tylko półtora dnia, ale wykorzystałem maksymalnie ten czas na regenerację.

Po poniedziałkowych dwóch treningach, we wtorek o godz. 7:15, drużyna wyruszyła w długą podróż do Jastrzębia-Zdroju, gdzie w środę zmierzy się z Jastrzębskim Węglem (godz. 18:00, transmisja tylko w Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn). Ekipa z Górnego Śląska plasuje się w ligowej tabeli na bardzo wysokim, 3 miejscu z dorobkiem 40 punktów. W ostatnim spotkaniu, Jastrzębski pokonał na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:1.

Trzon drużyny prowadzonej przez Roberto Santilliego stanowią m.in.: Christian Fromm, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Julien Lyneel czy Jakub Popiwczak. W ekipie Jastrzębskiego Węgla występują również siatkarze dobrze znani olsztyńskim kibicom – Piotr Hain czy Dawid Gunia. Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, rozegranym 18 listopada 2018 roku w Hali Urania, lepsi okazali się przyjezdni, zwyciężając 3:1.

- Pamiętam, że obie drużyny zagrały dobre spotkanie – przyznaje Pietraszko. -  Groźny okazał się wtedy Lynee, który bardzo dobrze zagrywał. Między innymi dzięki jego zagrywkom, Jastrzębski wygrał ten mecz. Uważam, że spotkanie mogło się podobać zarówno kibicom, jak i nam zawodnikom. Jeśli powtórzymy takie samo widowisko w środę, to będzie dobrze.

Dodatkowym „smaczkiem” środowego spotkania jest postać Roberto Santilliego. Przypomnijmy, iż włoski szkoleniowiec przez ostatnie półtora roku prowadził zespół z Kortowa. W minionym sezonie Włoch wraz z drużyną zajął 4. miejsce, a w połowie grudnia objął stanowisko pierwsze trenera Jastrzębskiego Węgla.

-  W Olsztynie zostawiłem cząstkę mojego serca – przyznaje Roberto Santilli, cytowany przez oficjalny portal Jastrzębskiego Węgla. - Praca w Indykpolu AZS to było świetnie doświadczenie, przede wszystkim w wymiarze ludzkim. Zżyłem się bardzo z prezesem Jankowskim, członkami sztabu, zawodnikami i wreszcie kibicami. Wspólnie osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Ale jestem zawodowcem, teraz pracuję w Jastrzębskim Węglu i to tutaj wkładam maksimum swojego zaangażowania i energii w to, co robię. Dlatego zrobię wszystko, by moja obecna drużyna cieszyła się ze zwycięstwa w środowym meczu

Czy znajomość zawodników przez trenera Santilliego, może mieć wpływ na wynik meczu? -  Myślę, że w pewnym stopniu tak – podkreśla Paweł Pietraszko. - Roberto zna każdego zawodnika, dlatego taktycznie zostaną bardzo dobrze przygotowani. Zobaczymy, czy będą potrafić przełożyć to na boisko.

I dodaje: - Co do naszej gry, to potrafimy zagrywać mocno - jeśli ten element będzie dobrze funkcjonował i odrzucimy ich od siatki, to na pewno łatwiej będzie nam grać systemem blok-obrona. Dzięki temu będziemy mogli wyprowadzić kontratak  – to może być klucz do dobrej gry w środę.

Początek środowego starcia w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 18:00. Bezpośrednią relację przeprowadzą tylko stacje radiowe: Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia naszych profili społecznościowych (facebook.com/indykpolazs i instagram.com/indykpolazs), gdzie zajrzycie za kulisy środowego widowiska.

 

Aktualności