Półfinał nie dla Indykpolu AZS


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali drugiej porażki w fazie play-off. Akademicy z Kortowa po raz drugi musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, ulegając na wyjeździe 1:3. Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostaje rywalizacja o 7 miejsce.

Przypomnijmy – siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą na 8 miejscu, natomiast ekipa Jastrzębskiego Węgla zajęła 1 miejsce. W I rundzie fazy play-off, pod uwagę brane są punkty meczowe. Mistrzowie Polskie zdobyli w Olsztynie 3 punkty, natomiast dorobek Indykpolu AZS to 0 „oczek” (JW wygrało 3:0). – Nie mamy nic do stracenia. Musimy wyjść z chłodną głową i bardzo dużo zaryzykować – przyznał przed meczem Szymon Jakubiszak, środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Trener Javier Weber nie dokonał żadnych zmian w wyjściowym składzie. Rewanżowe spotkanie rozpoczęli: Tuaniga, Jakubiszak, Sapiński, Karlitzek, Janikowski, Souza i Hawryluk (libero). Akademicy z Kortowa dobrze zaczęli sobotnie spotkanie, szybko wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Dobrze w ataku spisywali się Moritz Karlitzek i Alan Souza. Indykpol AZS wygrał 25:21, „wlewając” nadzieję w serca olsztyńskich kibiców.

Podrażnieni Mistrzowie Polski od drugiej partii ruszyli do ataku, nie pozostawiając żadnych złudzeń, która drużyna jest tego dnia lepsza. Zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Mendeza znacznie poprawili zagrywkę oraz atak, co miało przełożenie na tablicę wyników – 25:14 i 25:13 w drugim oraz trzecim secie, przypieczętowało awans Jastrzębskiego Węgla do półfinału rozgrywek. Czwarta partia, mimo wielu zmian dokonanych w ekipie gospodarzy, ponownie padła ich łupem (25:22), a w efekcie całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Tomasz Fornal.

Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostaje rywalizacja o 7 miejsce z PSG Stalą Nysa. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Hali Urania w czwartek, 18.04 (godzina do ustalenia). Rewanż na wyjeździe w niedzielę 21.04/poniedziałek 22.04.

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Jastrzębski Węgiel212525253Wygrana
Indykpol AZS Olsztyn251413231Porażka