15 Jakub Ciunajtis

Narodowośćpol Polska
PozycjaLibero
Data urodzenia6 sierpnia 1998
Wzrost177 cm
Poprzednie drużynyAZS UWM Olsztyn (2016-2021)
Indykpol AZS Olsztyn (2021-)
Obecna drużynaIndykpol AZS Olsztyn
SezonySezon 2023/2024

Jakub Ciunajtis urodził się 6 sierpnia 1998 roku. Jest wychowankiem AZS Olsztyn, gdzie u boku trenera Sergiusza Salskiego, rozpoczął przygodę z siatkówką. W sezonie 2016/2017, był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, stanowiącej zaplecze seniorskich rozgrywek PlusLigi.

W 2019 roku, w składzie UWM Olsztyn, siatkarz wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa z Kortowa zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. 

Dla Jakuba Ciunajtisa będzie to drugi sezon w rozgrywkach PlusLigi. W swoim debiutanckim sezonie, wychowanek AZS Olsztyn wystąpił w 9 spotkaniach, pokazując się z dobrej strony jako zmiennik Jędrzeja Gruszczyńskiego. Ponadto w barwach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zajął wraz z kolegami 3. miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski, zdobywając także złoto w klasyfikacji uniwersytetów.

Dla Jakuba Ciunajtisa obecny sezon jest trzecim w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młody zawodnik rozpoczął zmagania w obecnej kampanii jako podstawowy libero, lecz w jej dalszej części o miejsce w składzie musiał walczyć z Kubą Hawrylukiem. Wychowanek AZS UWM Olsztyn z dobrej strony pokazał się w spotkaniach fazy zasadniczej m.in. z GKS Katowice, LUK Lublin, Aluron CMC Wartą Zawiercie czy Cerradem Enea Czarnymi Radom, które zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa. Libero rozegrał w sumie 44 setów, co przełożyło się na występ w 14 spotkaniach.

Młody, zawzięty, ambitny i w każdej chwili gotowy do walki. Jakub Ciunajtis w przyszłym sezonie również będzie miał okazję do pokazania się szerszej publiczności na boiskach PlusLigi – popularny „Mini” zostaje w stolicy Warmii i Mazur!

 • 20 sierpień

  Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk

  16:30
 • 20 sierpień

  Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa

  15:15
 • 20 sierpień

  Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice

  12:45
 • 19 sierpień

  Indykpol AZS Olsztyn - Exact Systems Hemarpol Częstochowa

  09:00
 • 18 sierpień

  Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

  12:45
 • 17 sierpień

  Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki

  15:15