Indykpol AZS Olsztyn – NORWID Częstochowa

-

Podsumowanie

Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Mierzejewskiego pewnie zwyciężyli w ostatnim meczu grupowym podczas PreZero Grand Prix PLS. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała bez straty seta Norwida Częstochowa. W niedzielę olsztynian czeka walka w ćwierćfinale.

Dzięki dwóm zwycięstwom w grupie, akademicy z Kortowa mieli już zapewniony awans do ćwierćfinału rozgrywek PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku. Przypomnijmy – olsztynianie dwa razy pokonali po tie-breaku Ślepsk Malow Suwałki i Asseco Resovię Rzeszów. W ostatnim meczu, Indykpol AZS zmierzył się z Noridem Częstochowa.

Sobotni mecz rozpoczęli: Jankiewicz, Szerszeń, Szymendera, Siwczyk. Olsztynianie od początku przeważali na boisku. Choć młoda ekipa z Częstochowy starała się postawić akademikom z Kortowa, to nie mieli jednak oni większych szans. Indykpol AZS pewnie zwyciężył bez straty seta – 25:16 i 25:16.

Podoba mi się gra w tego typu turnieju. Cieszę się, że wygraliśmy wszystkie grupowe spotkania. Choć sobotni mecz wydawał się najłatwiejszy, to pora jego rozegrania (godz. 9:00 – red.), nie była dla nas sprzyjająca. Przyjechaliśmy tutaj dobrze się bawić, a w drużynie panuje dobra atmosfera. Zrobimy wszystko, aby awansować do półfinału – przyznał Jakub Majchrzak.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn z kompletem zwycięstw zwyciężyli w grupie C. W ćwierćfinale zmierzą się z drużyną, która zajęła 2 miejsce w grupie D. Początek niedzielnego spotkania o godz. 12:45. W przypadku przegranej, olsztynianie zostaną sklasyfikowani na miejscach 5-8. W przypadku wygranej -w dalszej części dnia odbędą się półfinały i spotkania medalowe.