Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do półfinału PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku. Akademicy z Kortowa pokonali w ćwierćfinale ekipę GKS Katowice 2:0.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn z kompletem zwycięstw awansowali do ćwierćfinału podczas PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Mierzejewskiego pokonali: Asseco Resovię Rzeszów, Ślepsk Malow Suwałki i Norwid Częstochowa.

Ćwierćfinałowy mecz z GKS Katowice rozpoczął najsilniejszy skład: Szerszeń, Ciunajtis, Jakubiszak i Janikowski. Olsztynianie dominowali w pierwszym secie dzięki wysokiej skuteczności w ataku dzięki atakom Mateusza Janikowskiego i Szymona Jakubiszaka. Ostatni punkt zdobył Nicolas Szerszeń – akademicy wygrali 25:19. Drugi set nbył niezwykle zacięty. Ekipa ze stolocy Warmii i Mazur początkowo nie wykorzystała trzech meczboli, później szansę miał GKS Katowice, a o sukcesie Indykpolu AZS zdecydowały bloki Jakubiszaka. Zwycięzca z 2021 roku wygrał 29:27 i świętował awans do półfinału.

O awans do wielkiego finału, olsztynianie zmierzą się z PSG Stalą Nysa. Początek meczu o godz. 15:15.