Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, w zaległym spotkaniu 12. kolejki PlusLigi, pokonali w Hali Urania drużynę GKS Katowice 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Wojtek Żaliński.

W porównaniu do ostatniego pojedynku, trener Daniel Castellani nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Mecz w Hali Urania, akademicy rozpoczęli w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Robbert Andringa, Wojciech Żaliński, Damian Schulz, Mateusz Poręba oraz Dima Teryomenko.

Po bardzo wyrównanym początku, z czasem zbudowali swoją kilkupunktową przewagę (13:10). Choć gościom udało się wyrównać (14:14), końcówka seta należała jednak do drużyny z Kortowa. Dobra gra w ataku Damiana Schulza i Wojciecha Żalińskiego oraz solidna postawa blokujących pozwoliła wygrać go pewnie: 25:18.

Katowiczanie nie zamierzali jednak zwieszać głów. Udowodnili to już od pierwszych piłek partii numer dwa. Zaczęli ją od prowadzenia 3:0. I choć gospodarze szybko wyrównali (4:4), GKS ponownie odskoczył na 3-4 punkty. Dał się prawie dogonić tylko na moment (19:18). Ale w końcówce ponownie był skuteczniejszy i zwyciężył 25:22. Z dobrej strony pokazali się m.in. byli zawodnicy AZS-u: Adrian Buchowski i Miłosz Zniszczoł.

W kolejnym prezentowali się już lepiej. Od stanu 5:5 odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (8:5) i utrzymywali je do połowy tej partii. Goście jednak wyrównali (12:12) i przez dłuższy czas żadna ze stron nie była w stanie przełamać rywala. Na szczęście końcówka ułożyła się po myśli kibiców z Olsztyna. Choć o wynik drżeli bardzo długo, bo Indykpol prowadząc 24:21 nie wykorzystał dwóch piłek setowych. Na szczęście nie zmarnował kolejnej i wygrał 25:23. Bardzo dobrą zmianę dał Ruben Schott.

To uskrzydliło akademików, których grę napędzało świetne przyjęcie.  W czwartym secie szybko odskoczyli śląskiej drużynie (5:2, 8:4, 12:7, 17:12) i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa za trzy punkty. Wygrali zdecydowanie 25:16 i w całym meczu 3:1. Statuetka MVP trafiła do Wojciecha Żalińskiego.

Kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn już za 3 dni – akademicy podejmą w Hali Urania drużynę PGE Skry Bełchatów. Początek sobotniego meczu o godzinie 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.