Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

-

Podsumowanie

W meczu o 3. miejsce, Indykpol AZS zmierzył się z GKS Katowice. Spotkanie rozpoczęło się prawie półtorej godziny po ostatniej akcji półfinałowego starcia Zielonej Armii. Katowiczanie w swoim półfinale również rozegrali tie-break – GKS uległ ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Początek inauguracyjnej partii był wyrównany, a obie ekipy grały punkt za punkt. Dopiero w połowie seta, ekipa z Katowic wypracowała kilka punktów przewagi (16:10). Choć akademicy starali się odrobić straty, to premierowa odsłona padła łupem GKS 25:18.

W drugim secie ponownie na boisku rytm gry nadawali rywale Zielonej Armii. Gorący upał oraz zmęczenie dały o sobie znać, gdyż mimo wielkiej woli walki, akademicy nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Ostatecznie set padł łupem GKS Katowice 25:23, całe spotkanie 2:0 i to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu.

Indykpol AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix zajął 4. miejsce.