PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim swoim meczu w tym sezonie, przegrali na  wyjeździe z PSG Stalą Nysa 1:3 i w złotym secie 13:15. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zakończyła sezon na 8 miejscu.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dobrych humorach pożegnali się z olsztyńską publicznością. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, w pierwszym meczu o 7 miejsce, pokonali PSG Stal Nysę 3:1. Po pierwszej partii przegranej przez gospodarzy, olsztynianie byli górą w kolejnych partiach, zdobywając solidną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym w Nysie.

Stal postawiła nam w czwartek trudne warunki. Ale my zagraliśmy lepiej w trzech ostatnich setach i wygraliśmy. A następny mecz to jest inna historia.  Na pewno nie będzie łatwo – mówił Jakub Majchrzak, środkowy akademików z Kortowa.

W rywalizacji o 7 miejsce, pod uwagę brane są punkty meczowe. Indykpol AZS zdobył 3 punkty, a dorobek PSG Stali to 0 „oczek”. Olsztynianom wystarczyło więc wygranie tylko dwóch setów w rewanżu, aby całą rywalizację zapisać na swoje konto.

Niedzielne spotkanie w Nysie, przyjezdni rozpoczęli w składzie: Jankiewicz na rozegraniu, Janikowski z Armoą na przyjęciu, Siwczyk z Sapińskim na środku, Souza na ataku i Hawryluk jako libero. Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane. W barwach gospodarzy od początku bardzo skutecznie grali Remigiusz Kapica i Michał Gierżot. To m.in. oni dali Stali zwycięstwo 27:25 w pierwszym secie. W kolejnym górą byli olsztynianie. Wygrali także na przewagi 26:24 a duża w tym zasługa Alana Souzy i Manuela Armoy.

Trzecia partia to już zdecydowana dominacja zawodników z Nysy. Szybko zbudowali swoją przewagę i z każdą minutą tylko zwiększali dystans. Co przełożyło się na pewne zwycięstwo 25:16. Ale to nie podcięło skrzydeł gościom. Dobrze weszli w czwartego seta. Prowadzili nawet pięcioma punktami (10:5) a w polu serwisowym błysnął Cezary Sapiński (dwa kolejne asy). Taka przewaga utrzymała się do stanu 18:13. Później jednak na zagrywce różnicę zrobili: Wojciech Włodarczyk i Remigiusz Kapica. Choć Stal wyrównała przy stanie 21:21 a nawet prowadziła (22:21, 23:22) to Indykpol miał szansę, by doprowadzić do tie-breaka. Nie wykorzystał jednak piłki setowej. W końcówce zaś Nicolas Zerba dał gospodarzom wygraną 26:24 a w całym meczu 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Michał Gierżot, który był najskuteczniejszy na parkiecie. Zdobył 26 punktów.

To oznaczało, że o tym, która drużyna zakończy sezon na siódmej pozycji zdecyduje złoty set. Lepiej rozpoczęli go gospodarze. Prowadzili 5:3, ale olsztynianie za sprawą Armoy i Sapińskiego przełamali rywala. Jednak i ich prowadzenie 7:5 szybko zamieniło się w remis 7:7. Emocji nie brakowało do końca. Najpierw nysanie odskoczyli na dwa oczka (10:8), ale dwa punkty Alana Souzy sprawiły, że Indykpol wyrównał (10:10). Do stanu 13:13 gra toczyła się punkt za punkt. Decydujące ciosy ponownie zadał Nicolas Zerba. Jego blok przesądził o wygranej drużyny Daniela Plińskiego 15:13.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2023/2024 – akademicy z Kortowa zakończyli go na 8 miejscu. Nowy sezon PlusLigi wystartuje 15 września.

DataCzasLigaSezonKolejka
21 kwietnia 202414:45PlusLigaSezon 2023/2024II mecz o 7 miejsce

Miejsce spotkania

Hala Nysa
Hala Nysa, 23, Sudecka, Południe, Nysa, gmina Nysa, powiat nyski, województwo opolskie, 48-303, Polska