Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Na zakończenie wyjazdowego grania, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość Stali Nysa, ulegając 1:3. Statuetkę MVP otrzymał Bartosz Bućko.

Mecz w Nysie akademicy rozpoczęli w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Robbert Andringa, Wojciech Żaliński, Damian Schulz, Mateusz Poręba oraz Dima Teryomenko.

W pierwszym secie olsztynianie nie byli w stanie złapać właściwego rytmu gry. Gospodarze szybko wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie i utrzymywali je niemal do końca. Dopiero od stanu 20:23, Indykpol AZS Olsztyn zaczął odrabiać straty. Wygrał trzy kolejne akcje i wyrównał (23:23). Beniaminek PlusLigi wytrzymał jednak nerwową końcówkę i wygrał 30:28.

Stal znakomicie weszła także w drugą partię. Rozpoczęła ją od prowadzenia 4:0 i z czasem powiększała swoją przewagę (9:4). Drużyna z Kortowa nie zamierzała jednak jedynie statystować w tym spotkaniu. Na parkiecie pojawili się m.in. Remigiusz Kapica, Ruben Schott i Javier Conception. Olsztynianie systematycznie odrabiali straty i wyrównali przy stanie 17:17. Ostatnie słowo ponownie należało niestety do podopiecznych Krzysztofa Stelmacha, którzy wygrali 25:22

To zadziałało na akademików jak zimny prysznic. Na szczęście podnieśli się i od trzeciego seta zaczęli grać zdecydowanie lepiej. W pewnym momencie prowadzili nawet pięcioma punktami (19:14). Pochwalić należy m.in. Remigiusza Kapicę. Przyjęcie drużyny poprawił natomiast Ruben Schott. Indykpol zwyciężył 25:22 i wciąż liczył się w walce o wygraną w całym spotkaniu. W czwartym secie gra była bardzo wyrównana, ale niestety w końcówce minimalnie lepsi byli gospodarze. Wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:1.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Hali Urania z GKS Katowice. Początek środowego meczu o godzinie 18:00, a transmisja tylko w Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
6 lutego 202120:30PlusLigaSezon 2020/202124 kolejkaBartosz Bućko

Miejsce spotkania

Hala Nysa
Hala Nysa, 23, Sudecka, Południe, Nysa, gmina Nysa, powiat nyski, województwo opolskie, 48-303, Polska