Porażka w pierwszym meczu o 7 miejsce

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu o 7 miejsce, ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa 1:3. Rewanżowe spotkanie, które będzie ostatnim występem w sezonie, już w poniedziałek w Iławie.

Po środowym starciu w Zawierciu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pozostali na południu Polski. W czwartkowy poranek drużyna zameldowała się w Nysie, aby dzień później rozpocząć rywalizację o 7 miejsce na zakończenie sezonu. Pojedynek toczy się do dwóch zwycięstw – przy ewentualnym remisie, o końcowej klasyfikacji zadecyduje złoty set grany do 15 punktów.

Trener Javier Weber dokonał kilku znaczących korekt w wyjściowym składzie. Na boisku zobaczyliśmy: Karola Jankiewicza na pozycji rozgrywającego, Szymona Jakubiszaka i Dawida Siwczyka na środku, Bartka Lipińskiego z Kamilem Szymenderą na przyjęcia, Jana Króla jako atakującego i Jakuba Ciunajtisa na libero.

Na parkiecie zdecydowanie lepiej prezentowali sięgospodarze. Choć na początku zawodził jeden z ich liderów, Wassim Ben Tara, topierwszego seta wygrali 25:21. Głównie dzięki skutecznej grze Kamila Kwasowskiego i Rafała Buszka. Akademicy z czasem zaczęli dominować na środku siatki. Widać było to po zdobyczy punktowej Szymona Jakubiszaka i Dawida Siwczyka. Z czasem puntować zaczęli też dwaj przyjmujący – Szymendera i Lipiński – oraz Jan Król. To przełożyło się na wygraną drugą partię – 25:23.

To było jednak na tyle, na co było stać olsztynian w tym spotkaniu. W kolejnych partiach ponownie akademicy z Kortowa popełniali proste błędy oraz nie radzili sobie w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Siatkarze PSG Stali wygrali trzeciego i czwartego seta (25:17, 25:21), jak i całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Kamil Kwasowski.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw, PSG Stal Nysa prowadzi 1:0. Rewanż już w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 17:30 w Iławie – bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety. Jeśli olsztynianie zwyciężą, o losach rywalizacji zadecyduje tzw. złoty set do 15 punktów.