Indykpol AZS Olsztyn – KGHM Cuprum Lubin

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn utrudnili sobie awans do fazy play-off. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli przed własną publicznością KGHM Cuprum Lubin 2:3.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn za wszelką cenę chcieli  zmazać „plamę” po ostatniej, wyjazdowej porażce z Barkomem Każany Lwów. Zwłaszcza, że ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przed rozpoczęciem 25 serii gier zajmowała 8 miejsce i wciąż jest w grze o awans do fazy play-off.  – Musimy uważać na wszystkich zawodników, bowiem KGHM Cuprum to dobra ekipa. Decydująca w tym meczu będzie zagrywka. Zrobimy wszystko, aby wygrać i awansować do play-off!  – powiedział przed spotkaniem Jakub Majchrzak, środkowy akademików z Kortowa.

Poniedziałkowe starcie, przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, olsztynianie rozpoczęli w składzie: Tuaniga, Jakubiszak, Sapiński, Armoa, Szymendera, Souza, Ciunajtis (libero). Pierwsza partia nie układała się po myśli gospodarzy. Olsztynianie mieli problemy w ataku, co skrzętnie wykorzystali goście, zwyciężając 25:23. Podobny przebieg miała druga odsłona, lecz w końcówce lepiej zaprezentowali się zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, wygrywając 27:25.

Trzeci set poniedziałkowego spotkania miał podobny przebieg jak dwie poprzednie partie. Obie drużyny choć grały punkt za punkty, to popełniały przy tym sporo błędów. W końcówce znów o sobie dał znać Alan Souza – po zagrywce brazylijskiego atakującego, akademicy z Kortowa zwyciężyli 26:24. Olsztynianie nie byli jednak w stanie kontynuować dobrej gry w kolejnych partiach – porażki 21:25, 10:15, a w całym meczu 2:3, utrudniły akademikom z Kortowa awans do fazy play-off. Statuetkę MVP otrzymał Paweł Pietraszko.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym starciu zmierzą się na wyjeździe z Bogdanką LUK Lublin (niedziela, 24.03, godz. 14:45). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do Hali Urania powróci w Wielką Sobotę, na starcie z Treflem Gdańsk (30.03, godz. 17:30) – bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl.

 

Partner meczu –

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejka
18 marca 202417:30PlusLigaSezon 2023/202426 kolejka PlusLigi

Miejsce spotkania

Hala Urania
Al. Piłsudskiego 44, Olsztyn

Wyniki

Drużyna12345WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn23272621102Porażka
KGHM Cuprum Lubin25252425153Wygrana