KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali na wyjeździe KGHM Cuprum Lubin 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Nicolas Szerszeń!

W porównaniu do ostatniego meczu, trener Javier Weber dokonał dwóch zmian w podstawowym składzie: zamian Souzy na ataku zagrał Manuel Armoa, a Sapińskiego zastąpił Dawid Siwczyk. Wyjściową „siódemkę” uzupełnili: Tuaniga na rozegraniu, Jakubiszak na środku, Karlitzek z Szerszeniem na przyjęciu i Hawryluk jako libero.

Pierwsza partia sobotniego spotkania była bardzo wyrównana. Na ataki Manuela Armoy, gospodarze odpowiadali uderzeniami Wojciecha Ferensa. Obie drużyny często wymieniały się na prowadzeniu, lecz ostatecznie premierowa odsłona została zapisana na konto akademików z Kortowa (25:23).

Olsztynianie od początku drugiej partii ruszyli do ataku, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę (7:3). Mimo próby odrobienia strat przez gospodarzy (m.in. ataki Ferensa oraz Strulaka), zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera utrzymali przewagę, zwyciężyli 25:22.

Trzeci set był tylko formalnością – pokaz siły Indykpolu AZS Olsztyn w każdym elemencie gry dał pewna wygrał wygraną 25:14 i zwycięstwo w całym meczu 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Nicolas Szerszeń.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrają po raz pierwszy w Hali Urania. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Bogdanka LUK Lublin – niedziela, 17.12, godz. 17:30. Wszystkie bilety zostały sprzedane.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
9 grudnia 202320:30PlusLigaSezon 2023/202411 kolejka PlusLigiNicolas Szerszeń

Miejsce spotkania

HWS w Lubinie
Ranczo Lubin, 28b, Odrodzenia, Lubin, powiat lubiński, województwo dolnośląskie, 59-300, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
KGHM Cuprum Lubin2322140Porażka
Indykpol AZS Olsztyn2525253Wygrana