Ważne zwycięstwo w Suwałkach

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w bardzo ważnym spotkaniu ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Butryn. W ligowej tabeli, olsztynianie z dorobkiem 46 punktów utrzymali 7. pozycję i są blisko awansu do play-off.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn do zakończenia fazy zasadniczej pozostały cztery spotkania. Pierwsze z nich miało miejsce w piątek, na wyjeździe z Ślepskiem Malow Suwałki. Do starcia z ekipą z Podlasia, zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera przystąpili po domowym zwycięstwie bez straty seta nad Barkomem Każany Lwów. – Każda wygrana odblokowuje nas mentalnie. Czujemy się pewnie i w kolejnych konfrontacjach powinniśmy zobaczyć tego efekty – mówił kuba Hawryluk, libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Choć do szerokiego składu olsztynian powrócił już Mateusz Poręba, to trener Javier Weber zdecydował się nie zmieniać wyjściowej „szóstki” względem ostatniego spotkania. Konfrontację w Suwałkach rozpoczęli więc: Pająk, Karlitzek, Andringa, Averill, Jakubiszak, Butryn, Hawryluk (libero).

Olsztynianie od połowy tej partii zaczęli dominować nad rywalem. Choć prowadzili już 18:13, w końcówce dali się dogonić. Jednak od stanu 21:21 znów zaczęli grać skutecznie i cieszyli się ze zwycięstwa 25:22. Świetnie prezentowali się zwłaszcza Karol Butryn i Robbert Andringa.

W drugim secie role się odwróciły. Ślepsk przez dłuższy czas prowadził różnicą 2-3 punktów. Trener Weber zdecydował się na pierwsze zmiany. Libero Jakuba Hawryluka zastąpił Jakub Ciunajtis. Od stanu 19:16 dla gospodarzy, Indykpol docisnął suwalszczan. Najpierw wyrównał w decydującym momencie (20:20). A chwilę później było już 24:20 dla akademików. A wszystko po dobrych serwisach Grzegorza Pająka (2 asy!). Kolejna wygrana partia (ponownie 25:22) to także zasługa niezłej postawy Moritza Karlitzka i Szymona Jakubiszaka oraz skuteczności w ataku Karola Butryna.

W trzecim i ostatnim secie najpierw przewagę mieli goście. Później przez chwilę na prowadzeniu byli zawodnicy Ślepska. Ale w końcówce znów jakość pokazali siatkarze z Kortowa. Wygrali 25:22 a całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Zdobył 16 punktów.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin – poniedziałek, 20 marca o godz. 20:30.