Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów

-

Podsumowanie

Po przegranym meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie zespół z Olsztyna odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju Pre Zero Grand Prix pokonując młodych siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów 2:0.

Zielona Armia rozpoczęła mecz w składzie: Jan Król, Karol Jankiewicz, Bartłomiej Lipiński, Dawid Siwczyk. Pierwszy set pojedynku zaskakująco dobrze rozpoczęli młodzieżowcy występujący w barwach Asseco Resovii Rzeszów (3:7). Nasza drużyna popełniła kilka błędów w ataku i przyjęciu, jednak cały czas gonili swoich rywali (10:12, 11:13). W zespole prowadzonym przez Mateusza Nykiela dobrą robotę w ataku wykonywał Bartłomiej Lipiński, natomiast młodzieżowcy z drużyny Oliega Achrema dobrze bronili, co często przekładało się na udane kontry. Akademicy swoje pierwsze prowadzenie objęli przy stanie 18:17. W końcowych fragmentach seta doświadczenie wzięło górę i po udanym ataku Lipińskiego to Indykpol AZS Olsztyn wygrał 25:22.

Drugi set zaczął się wyrównanie, obie drużyny grały punkt za punkt (3:3, 5:5). Akademicy z Olsztyna poprawili swoją grę, a przede wszystkim skuteczność w ataku. W tym elemencie prym wiódł Lipiński, a wprowadzony na boisko Jakub Ciunajtis poprawił przyjęcie. Młodzi siatkarze z Rzeszowa nadal grali ambitnie, jednak w pewnym momencie seta zaczęli popełniać błędy. Finalnie ich dobra postawa nie wystarczyła, aby przeciwstawić się starszym rywalom po drugiej stronie siatki. Drużyna Indykpolu AZS-u Olsztyn wygrała drugą partie 25:18 i cały mecz 2:0.

Trzecie starcie w turnieju Pre Zero Grand Prix drużyna Mateusza Nykiela rozegra z przegranym z GKS Katowice. Początek starcia o godzinie 10:15.

Tekst: Janusz Siennicki

Szczegóły

DataCzasKolejka
12 sierpnia 202211:30PreZero Grand Prix PLS

Miejsce spotkania

Kompleks Sportowy Wanda
39, Bulwarowa, Nowa Huta, Kraków, województwo małopolskie, 31-978, Polska

Wyniki

Drużyna12WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn25252Wygrana
Asseco Resovia Rzeszów22180Porażka