Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Trener Daniel Castellani postawił od pierwszej akcji na Przemysława Stępnia, Jędrzeja Gruszczyńskiego, Wojciecha Żalińskiego, Rubena Schotta, Damiana Schulza, Javiera Concpetion oraz Dimę Teryomenko. Akademicy rozpoczęli spotkanie z Resovią od trzech wygranych akcji. I przez kolejne akcje, powiększali swoją przewagę (4:1, 9:4, 13:9). Punkty serwisem i blokiem zdobywał Teryomenko, a w ataku wspierał go Żaliński. W połowie partii do głosu doszli jednak gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie przy stanie 15:14. Wojnę nerwów w końcówce wygrali rzeszowianie – 29:27.

Drużyna z Kortowa próbowała nawiązać walkę w drugim secie. Przez dłuższy czas na parkiecie utrzymywał się remis. Dzięki dobrym zagrywkom Rubena Schotta, akademicy zbudowali sobie dwupunktowe prowadzenie (13:11). Po asie serwisowym wprowadzonego na parkiet Remigiusza Kapicy, olsztynianie powiększyli jeszcze swoją przewagę (16:13). I tak jak w poprzednej partii, Resovia wyrównała (21:21). Na szczęście dzięki dobrej postawie Żalińskiego i Schotta, Indykpol AZS dopiął swego, zwyciężając 25:23.

O trzecim secie akademicy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Rzeszowianie nadawali rytm gry od samego początku, rozbijając ekipę ze stolicy Warmii i Mazur 25:13. W kolejnym także górą byli rzeszowianie (25:23), choć akademicy dogonili ich w końcówce. Odrobili siedem punktów straty i byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka.

Resovię do zwycięstwa poprowadzili Klemen Čebulj i Karol Butryn – najskuteczniejsi na parkiecie (po 19 punktów). Dla Indykpolu AZS Olsztyn najwięcej punktów zdobyli natomiast Ruben Schott (17) i Wojciech Żaliński (16).

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn podejmą w Hali Urania MKS Będzin. Początek środowego spotkania o godz. 18:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
13 listopada 202020:30PlusLigaSezon 2020/202113 KolejkaKlemen Čebulj

Miejsce spotkania

Hala Podpromie
Hala Podpromie, 10, Podpromie, Grota-Roweckiego, Rzeszów, województwo podkarpackie, 35-051, Polska